Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yıldız Gemisi Askerleri Kitap Açıklaması


Hugo En İyi Roman Ödülü

"Heinlein bu kitapla birlikte, ben de dahil pek çok yazara ilham verdi."
-Samuel R. Delany-

"Büyük bir ustalıkla yazılmış, eşsiz bir askeri bilimkurgu."
-Jo Walton-

"Yaşlı Adamın Savaşı açıkça Yıldız Gemisi Askerleri'nden etkilendi."
-John Scalzi-

"Bu kitapla boy ölçüşebilecek bir şey henüz yazılmadı."
-Science Fiction Weekly-

"Bilimkurgunun en büyük yazarlarından."
-Wall Street Journal-

Yayımlandığından itibaren tartışmalar yaratan Yıldız Gemisi Askerleri ilk kez Türkçede. Asimov ve Clarke'la birlikte bilimkurgunun üç büyük ustasından biri olarak görülen, bilimkurgunun dekanı Heinlein'dan vatanseverliğe, militarizme, oy hakkına ve savaşa dair en coşkulu anlatılardan biri olan bu klasik eser, muzip üslubuyla da fark yaratıyor.

"Silahlar tehlikeli değildir; insanlar tehlikelidir."

İnsanoğlunun başka gezegenlerde koloniler kurduğu ve karşılarına çıkan rakip türlerle savaştığı bir gelecek zaman. Ve Ordu'da iki yıl gönüllü askerlik yapanların vatandaş olup oy kullanabildiği Terra Federasyonu. On sekiz yaşındaki Juan Rico, vatandaşlık hakkını kazanmak (ve bir de çok sevdiği uzayda seyahat etmek için) iki yıl süren askerlik hizmetine yazıldığında ne Rasczak'ın Bıçkınları'ndan biri olacağını ne de 'Böcek Savaşı'nda müfreze liderliği yapmak zorunda kalacağını biliyordu. Ama öğrenecekti…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 308

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Ödüller
Puanlamalar
%75
%0
%12,5
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.12.2019

Hem çok uzakta, hem çok günümüzde bir bilim-kurgu!

"Hiçbir zaman çocuk suçlu diye bir şey olmadı, olamaz! Her çocuk suçlu için her zaman bir veya daha fazla yetişkin suçlu vardır ki bunlar ya görevlerini bilmeyen ya da bilip de yerine getirmeyen olgun insanlardır."Robert A. Heinlein ile ilk defa bu kitapta tanıştım. Yalın anlatımı, karakterlere üflediği ruh, zaman-mekana verdiği eşsiz ayrıntılar, bu romanın neden Hugo ödülüne layık görüldüğünü açıklıyor. Kendisi zamanında donanmada yer almış bir yazar olarak, gördüklerini ve askerliğin doğasına dair anladıklarını bu kitaba yansıtmış. Askerlik, savaş, vatanı korumanın altındaki felsefe, doğru-yanlış, ahlak, ve daha bir sürü şey sorgulanıyor. Ani bir kararla evini bırakıp asker olmaya karar veren genç bir adamın zorlayıcı bir eğitimden geçişini, ölümü ve cesaretini sorgulayan yolculuğunu okuyoruz. Romanın son kısımlarına kadar aslında bir 'bilim-kurgu' romanı okuduğunuzu unutuyorsunuz çünkü sorguladığı ve anlattığı kavramlar hem ortak bir miras, hem de günümüze ait.

13.09.2018

.

ben şahsen çok da akıcı bulmadım, okurken  ne zaman biticek diye bekledim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.