50,7 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yeşil Yol Kitap Açıklaması

 


Acımasız, katillerin bulunduğu Could Mountain hapishanesinin E bloğuna hoş geldiniz. Buradaki mahkumlar 'Yaşlı Sparky' diye bilinen elektrikli sandalye için sıralarını beklerlerdi. Hapishane gardiyanlarından Paul Edgecombe için bütün katiller aynıydı. Ta ki John Coffey adındaki mahkumla tanışıncaya dek. Dev cüsseli, çocuk kalpli bu adam Edgecombe'un hayatını değiştirecekti.Sayfa Sayısı: 428

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kıssadan hisse dehşetler!
Onat Bahadır

Merakımızı çeken ancak daha önce hiç okumadığımız bir yazarın, bir roman bir de öykü kitabı konulsa önümüze, çoğumuzun eli önce romana gidecektir. Çok konuşulmuş, tartışılmıştır öykünün daha zor okunur bir tür olduğu. Roman, hikâye dinleme ihtiyacımızı karşılamakta daha mükellef, gündelik hayatın boğuntusundan daha uzun süreli ve manzarası bol bir firar seçeneği sanki...  Mevzu bir de edebiyatın kurgu ayağının öne çıktığı gerilim, polisiye, fantazya gibi türler olunca, okura öykü okutmak daha da zor olabilir.  Ancak bazı yazarlar bu sorunu aşmakta pek zorlanmıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

ÖMER TÜRKEŞ - AKSU BORA


Korku, gerilim türü denince akla ilk gelen isim Stephen King oluyor elbette. Best-seller’lar arasında başka popüler yazarlar da var, ama onun yeri bir başka. Stephen King'in Yeşil Yol dizisi, birkaç yıl önce altı küçük kitap halinde yayımlanmıştı. Bu yıl filminin vizyona girmesiyle birlikte, tek ciltte toplanıp yenilendi. İnsanın sevdiği bir romanın filmine gitmesi zordur, hele bu bir Stephen King romanıysa. Çünkü Stephen King, dünyasını sözcükler kadar suskunluklarla da kurar – cümlelerin ritmiyle, kesintilerle, boşluklarla. Bu dünyayı görselleştirmeye çalışmak, onu başka bir şeye dönüştürmektir (üstelik de Tom Hanks!).

 

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.01.2021

Müthiş

Önce küçükken filmini seyretmistim daha sonra lisedeyken de kitabını okudum, filmi çok iyi uyarlanmış ama kitabı ayrı bir başarı, herkes okumalı

20.11.2020

Farklı

Stephen King'in diğer kitaplarından çok daha başka bir yerde benim için. Korku, gerilim romanlarından pek hazzetmem, ama Yeşil Yol gerçekten çok sürükleyici, yüreğinize dokunan bir kitap. Mutlaka okumalısınız.

12.11.2020

Okuduğum en heyecanlı kitaplardan

Son derece sürükleyici ve heyecanlı bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.