Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Acımasız, katillerin bulunduğu Could Mountain hapishanesinin E bloğuna hoş geldiniz. Buradaki mahkumlar 'Yaşlı Sparky' diye bilinen elektrikli sandalye için sıralarını beklerlerdi. Hapishane gardiyanlarından Paul Edgecombe için bütün katiller aynıydı. Ta ki John Coffey adındaki mahkumla tanışıncaya dek. Dev cüsseli, çocuk kalpli bu adam Edgecombe'un hayatını değiştirecekti.Sayfa Sayısı: 428

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kıssadan hisse dehşetler!
Onat Bahadır

Merakımızı çeken ancak daha önce hiç okumadığımız bir yazarın, bir roman bir de öykü kitabı konulsa önümüze, çoğumuzun eli önce romana gidecektir. Çok konuşulmuş, tartışılmıştır öykünün daha zor okunur bir tür olduğu. Roman, hikâye dinleme ihtiyacımızı karşılamakta daha mükellef, gündelik hayatın boğuntusundan daha uzun süreli ve manzarası bol bir firar seçeneği sanki...  Mevzu bir de edebiyatın kurgu ayağının öne çıktığı gerilim, polisiye, fantazya gibi türler olunca, okura öykü okutmak daha da zor olabilir.  Ancak bazı yazarlar bu sorunu aşmakta pek zorlanmıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

ÖMER TÜRKEŞ - AKSU BORA


Korku, gerilim türü denince akla ilk gelen isim Stephen King oluyor elbette. Best-seller’lar arasında başka popüler yazarlar da var, ama onun yeri bir başka. Stephen King'in Yeşil Yol dizisi, birkaç yıl önce altı küçük kitap halinde yayımlanmıştı. Bu yıl filminin vizyona girmesiyle birlikte, tek ciltte toplanıp yenilendi. İnsanın sevdiği bir romanın filmine gitmesi zordur, hele bu bir Stephen King romanıysa. Çünkü Stephen King, dünyasını sözcükler kadar suskunluklarla da kurar – cümlelerin ritmiyle, kesintilerle, boşluklarla. Bu dünyayı görselleştirmeye çalışmak, onu başka bir şeye dönüştürmektir (üstelik de Tom Hanks!).

 

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%96
%4
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.01.2008

The Green Mile

İçeriği oldukça sürükleyici olan bu kitap okumaya başladığınızdan itibaren sizi içine bir girdap gibi çekiyor. Birde iri zenci John Coffey´in, Yaşlı Sparky´e oturmasına çok üzüldüm. Çok etkileyici bir kitap, Stephen King´in okudugum en hoş kitabı diyebilirim.

20.09.2006

John Coffey

Stephen King´in en iyi kitaplarından birisi. Anlatımı ve kurgusu muhteşem. Mutlaka okuyun. Filmi de güzel.

30.06.2006

Mutlaka okuyun.

Stephen King yine döktürmüş...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız