0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
47,03 TL
49,5 TL %5
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 01 Kasım - 07 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi (YTSAM) olarak yayınladığımız 'YENİ TÜRKİYE'nin iki ciltlik 'Eğitim Özel Sayısı'nda yıllar sonra "Millî Eğitim Şurası"nı, 200'den fazla devlet adamı, siyaset adamı, eğitim idarecisi, bilim adamı ve uzmanın birbirinden değerli 193 yazısıyla toplamış olduk. "Türk Eğitimi Özel Sayısı" 9 ana bölüm ile 44 alt bölümden meydana gelmiştir.

Birinci ana bölüm olan "Genel Değerlendirme " bölümü, Siyasî Bakış ve Uzman Bakışı alt bölümlerinden oluşmaktadır. İkinci ana bölüm olan "Millî Eğitimin Temel Hedefleri, Felsefesi ve Değerler Eğitimi" bölümünde; Temel Hedefler, Eğitimin Felsefesi, Değerler Eğitimi alt bölümleri yer almaktadır. Üçüncü ana bölüm olan "Eğitim Sistemi ve Sorunları" başlığı altında; Sistemin Analizi ve Sorunlar ile Hayatî Bir Sorun: Yabancı Dille Eğitim alt bölümlerinden sonra eğitim sistemi, eğitim ve öğretim kademeleri itibariyle değerlendirilmiş; Okul Öncesi Eğitim ve Aile Eğitimi, İlköğretim, Ortaöğretim, Meslekî-Teknik Eğitim ve Öğretim, Hayat Boyu Öğrenme ve Yaygın Eğitim ve Din Eğitimi mercek altına alınmıştır. "Yüksek Öğretim", ayrı bir ana bölüm olarak ele alınmış; Yüksek Öğretim Sistemi İçin Yol Haritası, Yüksek Öğretimin Bazı Sorunları ve Vakıf Üniversiteleri konuları değerlendirilmiştir. Birinci cildin en önemli ana bölümü ise "Eğitim Reformu ve Geleceğe Yönelik Eğilimler" başlığı altında incelenmiştir. Bu ana bölümde; Geleceğin Dünyasında Eğitim ve Reform, Geleceğin Okulu, Ölçme-Değerlendirme ve Sınav Sistemi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik ve Bilgisayar ve Eğitim Teknolojileri konuları Yeni Türkiye'nin eğitim reformunun en önemli unsurları olarak değerlendirilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 960

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Türkiye Yayınları - Ankara

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.