Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

2020 yılının hemen başında patlak veren Covid-19 salgını sonucu, tarımın ve gıdanın ne kadar stratejik bir sektör olduğunu gördük. Ayrıca şunu da gördük ki; ülkemiz verimli toprak ve ürün zenginliğine ziyadesiyle sahiptir. Yapılması gerekenler millî bir tarım politikası hazırlamak ve ilmî bir zihniyetle yeniden düzenlenecek olan akılcı bir modelin ülkemize uygulanmasını sağlamaktır.

'Tarım Politikaları ve Gelecek Perspektifi', 'Tarımda Uluslararası Örgütler ve Dünya Ticaretine Yön Verenler’, 'Türkiye’de Tarımın Gelişimi, Yapısı ve Üretim', 'Tohumculuk Sektörü', 'Kırsal Kalkınma Politikaları ve Kooperatifler', Tüketim Kooperatifleri’, 'Tarım ve Gıdada Coğrafi İşaretler', 'Ekolojik Tarım ve Gıda Egemenliği', 'İklim Değişikliği Karşısında Tarım', 'Tarımda Su Kaynaklarının Etkin Kullanımı', 'Tarımda Teknoloji Kullanımı ve AR-GE Çalışmaları', 'Sürdürülebilir Tarımsal Üretim ve Gıda Güvenliği', ‘Tarım-Mimari İlişkisi ve Hayat’, 'Türk Tarım Tarihinden Kesitler' ana başlıkları hâlinde derlediğimiz makalelerde özellikle bitkisel üretim konuları incelenmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.