0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
235,14 TL
247,52 TL %5
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 - 29 Ekim
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması


Yeni Türkiye'nin Rumeli-Balkanlar Sayısı uluslararası bir Balkan araştırması olarak 5 cilt ve 6300 sayfalık dev bir eser oldu. Bu araştırma, bugüne kadar Türkiye'de ve dünyada yapılmış en geniş muhtevalı Balkan çalışmasıdır. Bu eserde 53 adedi yurt dışından ve çeşitli Balkan ülkelerinden olmak üzere toplam 429 akademisyen ve bilim adamı 478 yazı hazırladılar. Bu yazılardan, 384'ü daha önce yayınlanmamış orijinal araştırma yazılarıdır. Yazıların tamamına yakın kısmı akademik ölçülerde hazırlanmış ve başta arşiv kaynakları olmak üzere birincil kaynaklardan faydalanılmıştır.

Birinci Cilt'te, Genel Değerlendirme, Balkan Tarihi ve Balkanlarda Osmanlı Öncesi Türk Varlığı, Osmanlı'nın Balkan Fütûhatı ve İskânı, Balkanlarda Sosyal ve Ekonomik Gelişmeler ve Balkanlarda Osmanlı Yönetimi bölümleri bulunmaktadır. İkinci Cilt'te, Osmanlı Dönemi Balkan Şehirleri, Osmanlı Dönemi'nde Rumeli'de Din, Tasavvuf ve Vakıf Eserleri, Balkanlar'da Kültür, Sanat, Türkçe ve Edebiyat incelenmiştir. Üçüncü Cilt'te, Balkanlardan Kopuş, Siyasî Gelişmeler ve Balkan Savaşları ele alınmıştır. Dördüncü Cilt'te, Balkanlarda Soykırım, Mezalim, Göçler ve Mübadele, Balkan Ülkeleri, Bölgeler ve Halklar anlatılmış; Beşinci Cilt'te ise Balkan Ülkeleri, Bölgeler ve Halklar'ın incelenmesine devam edilmiş; ayrıca, Balkanlarda Uluslararası İlişkiler, Barış, Güvenlik ve İstikrar mercek altına alınmıştır.

Yazarlar ve yazı başlıkları:
Recep Tayyip Erdoğan Balkan Acısı: Yüreğimizin Sızısı/ 27
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 6300

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Türkiye Yayınları - Ankara

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.