5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
20,75 TL
29,63 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 Mayıs - 18 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Yeni Kentsel Kriz Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Soylulaştırma, eşitsizlik ve seçkinler şehri ile gelen yeni kentsel kriz

Genç, eğitimli ve zengin kitlenin son yıllarda şehirlere dönmeye başlamasıyla, banliyölere kaçış hareketi tersine döndü ve şehir merkezleri yine önem kazandı. Ama bu da bazı sıkıntıları beraberinde getirdi: Soylulaştırma, gelir eşitsizliği ve ayrımcılık gibi. “Kazanan hepsini alır” mantığının hâkim olduğu şehirler güçlendikçe diğerleri zayıflamaya devam ediyor.

2002’deki Yaratıcı Sınıf Adres Değiştiriyor adlı kitabıyla büyük ses getiren Richard Florida geçen 15 yıl içinde kentlerin yaşadığı beklenmedik savrulmaları değerlendiriyor. Hem kendi yazdıklarını eleştiriyor hem de daha iyi bir şehircilik ve daha iyi bir gelecek için yaşadığımız krizi aşmanın yollarını öneriyor.

 

 

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.02.2021

Güncel Kentsel Meseleler

Akıcı ve iyi bir çeviri, kent ve kent yaşamı ile ilgili güncel konular, yeni kavramlar. Yeni Kentsel Kriz, Sanayi Devrimi ile yaşanan ilk kentleşme krizinden sonra sanayinin kentten periferiye çekilmesi ile birlikte -kabaca- kent merkezinin ofislere ve zenginlere kalması, işçi ve düşük gelirli kesimin kent merkezinden uzaklaşması olgusunu ele alıyor, argümanlarıyla tartışıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.