0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
11,05 TL
15,74 TL %30
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yedi Büyük Günah - Bir Yırtık Don Projesi Kitap Açıklaması


Ertuğrul Özkök aykırı bir gazetecilik çalışmasına daha imza attı. Yedi Büyük Günah'ta, "Cumhuriyet'in 100. yılına programlanmış", 21. yüzyıl için bir "demokrasi provokasyonu" da denebilecek "yedi büyük olay" var.

Ertuğrul Özkök yine çıldırdı: Bu kez yedi büyük günah işledi: Yüz yıllık yedi çam devirdi, yedi put kırdı, Türkiye'nin en bam tellerinden yedisine fena halde bastı! Yedi Büyük Günah'ta Cumhuriyet'in 100. yılında gerçekleşmesi planlanmış, 21. yüzyıl için demokrasi provokasyonları da denebilecek yedi büyük olay var.

Özkök'ün, suç ortakları Emrah Akkurt ve İsmet Berkan'la birlikte işlediği bu yedi günah ne olabilir sizce? Tahmin bile edemezsiniz! İnanmazsanız bakın:
Ayasofya, Ortodoksların ibadetine açılıyor! Çanakkale'nin adı Troya oluyor! Gürcistan ve Ermenistan, Türkiye'ye katılıyor! İzmir, Türkiye'den ayrılmak istiyor! Efes'te bir Özerk Bölge kuruluyor! Bir Ermeni şirketi Fenerbahçe'yi satın alıyor! Lezbiyen bir Cumhurbaşkanı adayımız oluyor!

Cüretkâr okur, sözümüz sana:
Bu senaryolar beni kesmedi diyorsan, yeterince provokatif bulmuyorsan, buyur tartışmaya: Özkök'ün her günah "Senaryo"sunun ardından Emrah Akkurt'la girdiği kıran kırana "Tartışma"lar da bir o kadar kışkırtıcı ve zihin açıcı!


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 268

Baskı Yılı: 2012


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 268

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 213

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.05.2012

Popülerizm

Bu tip safsataların yazılması sanırım son 5-10 yıllık popüler roman kültürüne duyulan meraktan olabilir. "Kimsenin aklına gelmeyen benim hayalimde" diyor beyefendi. Popüler olmak için bir çaba. Ana sınıfı öğrencilerinde daha parlak hayaller bulunabilir. Bence Ertuğrul Bey ana sınıflarını gezsin sonra hayal etsin.

09.05.2012

Manipülasyon

Ertuğrul Bey, gazetesinde köşesinde yaptığı işi kitaba dönüştürmekte gerçekten de usta. Kitabı okumaya gerek bile yok. Bu senaryoları aslında kimse umursamıyor. Böyle saçma sapan, ipe sapa gelmez senaryolarla ülkemizde sayısı fazlasıyla görülen gereksiz tartışmalara bir yenisini ekliyor. Bunlarla vakit kaybetmeyin. Ayrıca Ertuğrul Bey az söylemiş 7 günahı (ki bu da nasıl bir klişedir artık sıkılmadınız mı?). Hem şiirsel hem de referans dolu bu 7 günah kavramı ve bunu kitaba isim olarak koymak düşüncelerin ne kadar yüzeyde olduğunu gösteriyor. Bayat bir isim. Ayrıca bu ülkedeki günahlar 7 ile sınırlı kalsa gene iyi.
Size önerim gerçek yazarlardan gerçek kitaplar okumanız örneğin Roberto Bolano´nun 2666´sı gibi. En azından Avrupa ve Şili´ye bambaşka gözlerle bakabiliyorsunuz, ayrıca kitabın dili de bir gazete yazarının sığ dil ve vizyonunun çok ötesinde. Ülke tarihini futuristik bile olsa Özkök´ten okumak sadece zaman kaybı. Saygılar...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.