Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ye Dua Et Sev Kitap Açıklaması


Saat sabahın üçüdür ve Elizabeth Gilbert banyonun taşları üzerinde hıçkırarak ağlamaktadır. O, otuzlu yaşlarındadır ve bir kocası, bir evi vardır. Kocasıyla bebek sahibi olmaya çalışmaktadırlar ve o bunu istemediğinin farkına varır. Acı verici bir boşanma süreci ve hemen sonrasında tutkulu bir aşk yaşar. İçindeki boşluğu doldurmanın peşine düştüğü bir yolculuğa çıkarak haz, dinsel inanç ve dengenin arayışına girer. Gilbert, Roma'da yakışıklı bir İtalyan'dan İtalyanca öğrenecek, on beş kilo alacaktır; Hindistan'da ruhunu aydınlatacak ve kendini Tanrı'ya adayacaktır ve Endonezya'nın Bali Adası'nda dişleri olmayan bir şifacıdan, huzurun yeni bir tanımını öğrenecektir. Mutluluk yavaş yavaş onu sarmalamaktadır.

"Bütün kız arkadaşlarıma bu kitaptan hediye ettim. Her kadın bu kitabı mutlaka okumalı." - Julia Roberts

"Çok güzel bir kitap. Ondan uzak kalmak olanaksız." -Britney Spears

"Ben ona hayran kaldım ve tanıdığım herkes için birer tane alıyorum." -Sophie Dahl

"Bu olağanüstü kitabı çok sevdim." -Hillary Clinton

"Bugünlerde sokakta gördüğüm kadınların neredeyse hepsinin elinde Ye, Dua Et, Sev'i görüyorum. Elizabeth'i programıma çıkarmak için oldukça sabırsızlanmıştım." -Oprah Winfrey

"Son zamanlardaki en sevdiğim kitap. Kaçırmayın." -Ayşe Özyılmazel, -Sabah

"Şahane bir teklif bu! Okunabilecek en güzel kitap. Bir an önce okuyun, hayatınıza enerji ve mutluluk katın." - Zeynep Bölükbaşı, Hürriyet

"Elizabeth Gilbert; çoğumuzun gurur yapıp paylaşamadığı, karakterimizin bizi ve çevremizdekilerle ilişkilerimizi sabote eden rahatsız edici yönlerini sanki sohbet eder gibi, doğal, zekice ve komik bir şekilde anlatıyor. Okudukça sanki üzerinizden toplum baskısının ve kendi savunma sisteminizin yükünün kalktığını, ferahladığınızı hissediyorsunuz. Her kadın kendi hayatında Elizabeth Gilbert'in tecrübesinden bir parça bulabilir." -Elvan Demirkan, Sabah


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2013


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fikri Sabit

Ye, dua et,sev... Emir kipindeki fiilleri oldum olası sevmem; hele ki bir romanın adı olurlarsa. Ancak yemek, sevmek ve dua etmek gibi naif fiiller söz konusu olduğu için Elizabeth Gilbert’in romanını karıştırmaya karar verdim. Kararımın altında yatan bir diğer sebep ise yogaya karşı duyduğum naçizane ilgi. (Bakınız burada yoga ve meditasyon demiyorum, zira meditasyonun yoganın sekiz basamağından biri olduğunu biliyorum.)

Batılı’nın Doğu felsefesine bakış açısı mı daha kötüdür yoksa, bu son derece çarpık ve yüzeysel bakış açısıyla Doğu felsefesi içine girmeye çalışarak kendini bulma çabası mı? Bilemiyorum, sanırım ikisi de birbirinden fena.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%39,1
%26,1
%4,3
%0
%30,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.07.2011

Zaman kaybı

Aşk romanları pek tercihim değildir. Fakat yine de yazarın farklı ülkelerde gezerken yazdıklarının güzel olabileceğini düşünüp okudum. Ancak yazarın ruhsal bunalımının yanında yazdıkları beni hiç tatmin etmedi ve kitabı sadece yarım bırakmamak adına okudum. Hatta bu kitaptan sonra okumadan önce bir kitabı iyice araştırmaya başladım diyebilirim. Ama zevkler ve renkler tartışılmayacağı için, beğenen arkadaşlara iyi okumalar...

09.12.2010

Çevirisiz

Fiyat açısından orijinali ile Türkçesi arasındaki fark az olunca orijinalini aldım, dili kolay, iyi ki de çevirisini almamışım diyorum.

25.10.2010

Detaylar

Kitabı iki günden beri okuyorum. Bana o kadar çok şey anlatıyor ki ara sıra kenara köşeye not alıyorum. Borderline kişilik bozukluğunun bu kadar üstü kapalı fakat kopya verircesine anlatılabildiği ender kitaplardan. Kahramanın yaşadığı kaostan çıkış yolu araması ve bunu da Tanrı'ya yaklaşarak aşmaya çabalaması insanı tetikliyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.