0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
20,08 TL
27,5 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 - 29 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Yarım yüzyıldan uzun bir süredir dünyanın en prestijli edebiyat dergilerinden The Paris Review’da yayımlanan röportajlar, edebiyat dünyasının gizli kalmış, bilinmeyen sırlarını okurlarla buluşturuyor. Dünya edebiyatına yön vermiş romancılar, öykücüler ve şairler, kendi başlarına bir tür olarak parıldayan bu röportajlarda bir araya geliyor. Edebî tavırları, hayat görüşleri, yazma alışkanlıkları, çevreleri, eserleri ve edebiyata dair görüşleriyle okura kendi dünyalarını aralayan bu muhteşem kadroda kimler mi var?

Haruki Murakami, Toni Morrison, Orhan Pamuk, Alice Munro, Raymond Carver, Saul Bellow, Philip Roth ve Ezra Pound...

 

Margaret Atwood’un önsözünden:

“...Çoğu zaman yalnız olan yazarlar bu röportajlar aracılığıyla yalnız olmadıklarını fark ederler. Başkaları da şüpheye düşüyor, tıkanıyor ve sarpa sarıyordur; başkaları da zavallı ve ihmal edilmiştir; başkaları da amaçsız edebî tartışmalara sürüklenmiş ve basın tarafından karalanmıştır; başkaları da yoluna devam edip engelleri aşmış ve direnmiştir.”

 

“En sevdiğiniz yazarla tanışmak istiyorsanız bir imza gününe ya da okuma etkinliğine gidersiniz. Ama onları gerçekten tanımak istiyorsanız The Paris Review röportajlarını okumalısınız.” 
—The Times-

 

“Hem yazarlar hem de okurlar için bir kutsal kitap niteliğinde. Edebiyat hakkında tutkulu olanların muhteşem sohbetleri.”
 —Observer-

 

“Yazarlar nasıl çalışıyor ve edebiyat nasıl hâlâ var olmaya devam ediyor diye merak edenler için vazgeçilmez bir kaynak.” 
—Daily Telegraph-

 

“Gizli cevherlerle dolu, edebiyata dair muhteşem bir derleme.” 
—Guardian-

 

“Bu röportajlar, edebiyatla ilgilenen her okur ve yazarın vazgeçilmezi olacak. İlham verici...” 
—Times Literary Supplement-

 

 “Sahip olabileceğiniz en kapsamlı ve ihtişamlı röportaj projesi.”
 —New York Times-

 

Yazarlar:

HARUKİ MURAKAMI, TONI MORRISON, ORHAN PAMUK, ALICE MUNRO, RAYMOND CARVER, SAUL BELLOW, PHILIP ROTH, PAUL AUSTER VE EZRA POUND 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.07.2019

Yazarın Odası 2

Daha Önce Yazarın Odası 1' i okumuştum, gerekçen keyifli okuduğum nadir eserlerden biri... Her 3 ay da bir yeni bir serisi çıksa hiç düşünmeden alırım... Bu kitaplarda söyleşisi bulunan bazı yazarın daha önce kitaplarını okumuştum ve onların bunları nasıl kurgulayıp yazdığını öğrenmek keyifliydi. Bazı yazarlası ise ilk defa bu kitapla tanıdım ve hemen kitaplarını aldım... Eğer kurgunun yazarın kafasında nasıl şekillendiğini merak ediyorsanız mutlaka alın okuyun...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.