4/5 - 12 Kişi Yorum Yap
21,9 TL
30,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 - 02 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Yukio Mişima, XX. yüzyıl Japon edebiyatnın hırçın çocuğuydu. Nobel Ödülü adayları arasında sık sık adı geçtiği halde aşırı milliyetçi, narsist, anti-humanist nitelemeleriyle suçlandı. Ancak bu eleştirilerin temelinde, yazarın gereğince anlaşılamamış olması vardır. Mişima, İkinci Dünya Savaşı’nda Japonya’nın yaşadığı dramatik yıkım sırasında yitip giden bir kuşağın haykıran sesidir. Yazarın yaşamı, bu kayıp kuşağın kendini yeniden keşfetmesinin öyküsüdür.

Mişima, Japon savaşçı sınıfının “hiçlik”e dayalı felsefesi ile yazarlığını ustalıkla birleştirir. 25 Kasım 1970 günü canlı yayın yapan kameralar önünde geleneksel Japon yöntemiyle karnını deşerek intihar etmesi de, aynı zamanda usta bir oyun yazarı olan Mişima’nın yaşamını canlı sahne performansı ile sonlandırdığı şeklinde değerlendirilebilir.Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%66,7
%25
%0
%0
%8,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.06.2020

Yaz Ortasında Ölüm

Yazar Yukio Mişima ile çok geç tanıştığımı düşünüyorum. Yaz Ortasında Ölüm okuduğum ilk kitabıydı ve beni oldukça derinden etkileyen öykülere sahip. Eğer şansınız olursa "Sayfiye Çamları" adlı öyküsünü okumanızı tavsiye ederim. Özellikle bu yazarın hayatını ve arkasında durduğu felsefeyi de araştırabilirsiniz oldukça ilgi çekici.

29.12.2011

yaşam ve ölüm

Yaşam ve ölümün ne kadar basit olduğunu gösteren muhteşem bir yapıt. Bir yandan günlük yaşamımızı ve alışkanlıklarımızı sürdürürken diğer yandan da dışa vuramadığımız içsel sorunlarımıızla gizli savaşımızı biraz sessiz biraz da ironik yollu öykülerine aktarmış. Bu Mişima´nın okuduğum ilk kitabı ama son olmayacak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.