0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
33,15 TL
39,0 TL %15
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 - 18 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Yatırım konusu, ülkelerin istihdam, büyüme, üretim, ihracat gibi temel ekonomik göstergelerine katkı sağlaması, bunun yanında yatırımcıların hayallerini, birikimlerini fiile dönüştürmeleri suretiyle toplum refahını olumlu yönde etkilemesi bakımından önem arz etmektedir.
Yatırım, yeni bir tesisin ortaya konması veya mevcut tesisin geliştirilmesi biçiminde gerçekleştirilebileceği gibi finansal piyasa araçları üzerinden de yatırım yapılabilir. Asıl olan; istihdama gerçek anlamda katkı sağlayan, katma değer üreten, beraberinde en fazla zorluk ve risk içeren sabit sermaye yatırımlarıdır.
Bir yatırım projesi hayata geçirilmeden önce, projenin ne ölçüde rasyonel olduğunu belirlemek için fizibilite çalışması, bugünkü değer ve kârlılık hesaplamaları yapılması, bir yatırımcının paranın bugünkü ve gelecekteki değerini, hurda değer, iskonto ve enflasyon hesaplamalarını bilmesi önem arz etmektedir. Beraberinde yatırımcıya destek olacak fonların özellikle hibelerin bilinmesi ve bunlardan yararlanılması gittikçe şiddetlenen rekabette zorunluluk halini almıştır.
Bu eser, gerek akademisyenler ve öğrenciler, gerekse de yatırım yapmak isteyenler ve hali hazırda bir tesisi işleten, yeni yatırımlar yapmayı düşünenler için, temel bilgilerin açık ve basitleştirilmiş bir anlatımla sunulduğu bir başucu kitabı niteliğinde hazırlanmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Yatırım Kavramı, Türleri ve Yatırım Projesi
- İş Fikri Üretme ve İş Fikri Kaynakları
- Kuruluş Yeri ve En Uygun Kuruluş Yerinin Belirlenmesi
- Ölçek ve Kapasite
- Üretim Kararları ve Pazarlama Stratejileri
- Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi
- Alternatif Yatırımların Karşılaştırmalı Değerlendirilmesi
- Paranın Zaman Değeri ve Anüite
- Fizibilite Raporu
- KOSGEB Destekleri ve KOSGEB İş Planı Hazırlama
- AB Hibe Projeleri ve Proje Hazırlama Rehberi

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız