63,0 TL
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yaşanmayan Zaman - Özgürlük Yolları 2. Kitap Kitap Açıklaması

 


Yaşanmayan Zaman, çağımıza damgasını vurmuş büyük Fransız yazarı ve düşünürü Jean-Paul Sartre'ın, edebiyat alanında kaleme aldığı yapıtları arasında çok büyük bir yeri olan Özgürlük Yolları başlıklı üçlemesinin ikinci kitabı. Üstelik bu üçleme, yazarın yapıtları arasında tek gerçekçi bir örnek.

Romanın kahramanı Mathieu, üçlemenin ilki olan Akıl Çağı'nda özgürlük tutkusu ve birey olarak kendi kendinin sorumlusu olma kararlılığıyla, insanlarla toplumla yabancılaşarak, bir tür yalnızlığa mahkûm olmanın hüznünü yaşar. Yaşanmayan Zaman'da, yazar, Mathieu'nün kendi kendisiyle hesaplaşmasının yanı sıra, İkinci Dünya Savaşı'nın o korkunç uçurumunun kıyısında, savaş korkusuyla barış umudu arasında gidip gelen bir Avrupa'da geçmişinden koparılarak geleceğe akan yolun başında beklemek zorunda bırakılmış bir avuç insanın durağan ve sessiz acısını anlatmaktadır.Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.08.2019

Derinlere gömüyor, depresif ruh halimi derinden sarsıyor.

Gerçek, acı verir. Aynı özgürlük gibi, sen artık özgürsün.

18.12.2015

yaşanmayan zaman

alttaki eleştirilere katılıyorum, ilk kitaptaki o akışkan olaylar bunda hiç yoktu, vasat bir kitap olmuş, 5/10.

03.11.2014

Kitabın çevirisi

Elimde 2008 yılı 3. Baskınız var. Ilk kitaptan sonra hemen geçeyim diye Cumartesi arayıp buldum. Bendeki baskımı böyle bilmiyorum . Bazen bir sayfada bazen bir paragrafta farklı kahramanların olayları anlatılıyor. Zaten okuması zor bir yazar ÿ; bu çeviride okumayı iyice zorlaştırmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.