52,5 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Yaşamın Anlam ve Amacı Kitap Açıklaması

 


Yaşamın Anlam ve Amacı, Alfred Adler'in İnsanı Tanıma Sanatı ve Yaşama Sanatı'ndan sonra "Bireysel Psikoloji Kuramı" üzerine üçüncü önemli yapıtı.

Yalnızca psikolojiyi uğraş edinenlerin değil, herkesin kolaylıkla okuyup anlayabileceği bir dille kaleme alınan yapıt, bireysel ve toplumsal sorunları irdeleyerek günlük yaşamda karşılaşılan sorunlara çözüm önerileri sunuyor.

Çocuklukta yaşanan olayların yetişkinlikteki rolü, kompleksler, korkular, aile ve okulun çocuk üzerindeki etkisi, çocuğa ilk cinsel bilginin veriliş biçimi ve yetişkinliğe etkisi, kadın-erkek ilişkileri, evlilik gibi pek çok konuyu ele alan Yaşamın Anlam ve Amacı, kendisiyle ve sevdikleriyle daha iyi ilişkiler kurmak isteyenler için önemli bir yol gösterici.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 262

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.03.2021

okunmalı

Psikolojinin temel yapı taşlarından olan bir kitap. psikolojinin farklı ekolleri ile bile ilgileniyorsanız okunmalı

28.03.2020

Alfred Adler

Adler... Bireysel psikolojinin babalarından... Kitap bütünüyle yaşamın amacından, çocuklukta yaşanan anıların geleceğe etkisinden ve anne babaların çocuklarının üstündeki etkilerinden bahsetmiş... Kısacası "insanı" ele aldığı bir kitap. Harika psikolojik çözümlemeler ve tahliller içeriyor. Fazlasıyla önerilir...

16.12.2018

Güzel

Adler'in en sevdiğim kitabı, insanı gerçekten dşündürüyor ve sorgulatıyor

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.