44,2 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yaşamım ve Psikanaliz Kitap Açıklaması

 


Freud, bir yapıtla onu yaratanın ruhsal yapısı arasında sıkı bir ilişkinin varlığını savunmakla kalmamış, bu ilişkiyi somut örnekler üzerinden araştırmıştır. Yaşamöyküsü, erken bir dönemden itibaren Freud ve çalışma arkadaşlarının temel araştırma konularından biri olmuştur. Freud'a göre, bir yaşamöyküsü gerçekten insanın ruhsal yaşamını anlama amacı güdüyorsa, tarihsel malzemenin gün ışığına çıkarılması dışında, o kişinin cinsel özelliklerini ve yaşamsal dışavurumlarını suskunlukla geçiştirmemelidir.

Bu kitapta bir araya toplanan yazılar, Freud'un yaşamına ilişkin ipuçlarının yanı sıra bilimsel çalışmalarına ilişkin açıklamaları, psikanalizin doğuşunu ve psikanalize giriş niteliğinde bilgileri kapsamaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.01.2002

Freud'un öğretisini ve yaşamını kendi ağzından gayet güzel özetliyor. Ancak Freud'un zaten ağır olan dili Türkçe çevirilerde her zaman olduğu gibi iyice ağırlaşmış. Psikoloji ile ilgili değilseniz Freud ile tanışmak için doğru seçim olmayabilir. Kitap daha çok psikoloji ile ve Freud ile az çok haşır neşir olup da bilgisini geliştirmek isteyenlere yönelik. Freud ve psikanaliz hakkında genel bilgi edinmek isterseniz Engin Geçtan'ın Psikanaliz ve sonrasını tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.