Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yaşama Tutkusu Kitap Açıklaması

 

Irving Stone’un ünlü ressam Vincent Van Gogh’un hayatına dair biyografik romanı, Van Gogh’un sanatçı kişiliğinin nasıl ortaya çıktığının sağlam bir kanıtıdır. Kitap, Hollandalı ressamın Londra’da sanatla tanışmasından Auvers’de ölümüne kadarki hayatını roman kurgusu içinde anlatmaktadır. Bu kurgu, sadece sanatçı ruhunun geçtiği düzlükleri değil, tümsekleri de tasvir ediyor. Sanatçının hayata dair beslediği “tutku” ile hayatın karşısına çıkardığı tümsekler arasında süregiden bir iç savaş bu… Savaşın bir galibi ya da mağlubu yok belki de… Bu önemsiz de olabilir. Ancak yine de Vincent, bu savaş meydanında her düştüğünde kendini kaldıracak olan muskayı göğsünün üzerinden hiç ayırmadı. Ne mi yazıyordu o muskanın içerisinde? Fransız ressam Delacroix’nın şu cümlesi: “Resim yapmayı, ağzımda diş, ciğerimde nefes tükendiğinde keşfettim.”

“Yaşama Tutkusu’nu okuyan herkes ressamın hayatına dair önemli gerçekleri öğrenecektir, (…) şiirsel ve etkileyici bir betimleme.”

- Christian Science Monitor

“Olağanüstü! Hassasiyet ve anlayışla yeniden ele alınmış dokunaklı bir hikâye.”

- Forum

“Kusursuz, sıcakkanlı, maharet dolu.”

- Saturday Review Of Literature

“Tüm tablolarının her santimetrekaresinde ‘Tanrım! Seni arıyorum!’ der gibidir Van Gogh.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.