Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar - Hasan Ali Yücel Klasikleri

9/10 - 20 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Arthur Schopenhauer (1788-1860): Felsefe tarihinin, Batı kadar Doğu'ya da en açık, hayatın temel soru(n)ları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflarından biridir. Felsefe sistemini ortaya koyan ve başyapıtı sayılan İstenç ve Tasarım Olarak Dünya'yı (1818) yayımlandığında henüz otuz yaşında olan filozofun bu yapıtı koyu bir sessizlikle karşılanmış; değeriyse, 1851'de, altmış üç yaşındayken yayımladığı denemeler ve aforizmalar toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve Geri Kalanlar) ile anlaşılmaya başlanmıştır. Bu kitapsa, bu kapsamlı toplamın aforizmalar bölümünü oluşturmaktadır.

Mustafa Tüzel (1959), kuşağının en verimli Almanca çevirmenlerindendir. Yola Thomas Bernhard'ın özyaşamöyküsel roman beşlisi ile çıktı. Arada Dürrenmatt'a, Schopenhauer'e uğradı. Son yıllardaysa, en çok Nietzsche çeviriyor.


(Tanıtım Bülteninden)


 


 


 


 

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 222

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754587005


Yorumlar (2)

Başucu kitabı

Bu bir kitap değil, bize karşı tutulmuş bir ayna. İçine daha dikkatli baktıkça kendimizi daha iyi, ama her seferinde başka bir yönümüzü keşfederek görebileceğimiz bir ayna. Bu aynaya herkes mutlaka bakmalı ...

yalnızlık

Yalnızlık üzerine aforizmaları insanı büyülüyor...