4,5/5 - 28 Kişi Yorum Yap, Kazan!
10,4 TL
16,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Arthur Schopenhauer (1788-1860): Felsefe tarihinin, Batı kadar Doğu'ya da en açık, hayatın temel soru(n)ları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflarından biridir. Felsefe sistemini ortaya koyan ve başyapıtı sayılan İstenç ve Tasarım Olarak Dünya'yı (1818) yayımlandığında henüz otuz yaşında olan filozofun bu yapıtı koyu bir sessizlikle karşılanmış; değeriyse, 1851'de, altmış üç yaşındayken yayımladığı denemeler ve aforizmalar toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve Geri Kalanlar) ile anlaşılmaya başlanmıştır. Bu kitapsa, bu kapsamlı toplamın aforizmalar bölümünü oluşturmaktadır.

Mustafa Tüzel (1959), kuşağının en verimli Almanca çevirmenlerindendir. Yola Thomas Bernhard'ın özyaşamöyküsel roman beşlisi ile çıktı. Arada Dürrenmatt'a, Schopenhauer'e uğradı. Son yıllardaysa, en çok Nietzsche çeviriyor.


(Tanıtım Bülteninden)


 


 


 


 

 

Puanlamalar

%85,7
%7,1
%3,6
%0
%3,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

27.07.2019

Çeviri iyi.iTavsiye ederim.okuyun!

İşte çeviri  en az bu düzeyde olmalı.Çeviri düzgün olunca kitap anlaşılıyor. O zaman da okuduğnuzdan tat alıyorsunuz .Çevrenize tavsiye edip onların da bu tada ortak olmasını istiyor ve düşünceleri de paylaşıp ,tartışmak istiyorsunuz.İçerği ile fevkalade ,çevirisi iyi olan bir kitap.Yayınevine teşekkür ederim.

29.06.2019

Bir ömür nasıl yaşanmalı

Bu kitap neleri bilmediğimizi bildiriyor ve şunu öğütlüyor Kendin ol ve şunu bil Mutluluk kendi kendine yetenlerindir

01.03.2013

Başucu kitabı

Bu bir kitap değil, bize karşı tutulmuş bir ayna. İçine daha dikkatli baktıkça kendimizi daha iyi, ama her seferinde başka bir yönümüzü keşfederek görebileceğimiz bir ayna. Bu aynaya herkes mutlaka bakmalı ...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız