4,5/5 - 25 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 222

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Arthur Schopenhauer (1788-1860): Felsefe tarihinin, Batı kadar Doğu'ya da en açık, hayatın temel soru(n)ları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflarından biridir. Felsefe ... Tamamını gör
10,37 TL
14,81 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Arthur Schopenhauer

Arthur Schopenhauer

Arthur Schopenhauer (d. 22 Şubat 1788, Danzig - 21 Eylül 1860, Frankfurt), Alman bir filozof, yazar ve eğitmendir. Aynı zamanda Immanuel Kant'ın en çok değer verdiği öğrencisiydi. Schopenhauer, Alman felsefe dünyasındaki ilklerdendir ve dünyanın anlaşılmaz, akılsız prensipler üzerine kurulu nedenselliklerinin olduğunu söyleyerek dikkatleri çekmiştir.Ayrıca Schopenhauer, Nietzsche'nin ilk akıl hocasıdır.

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Arthur Schopenhauer (1788-1860): Felsefe tarihinin, Batı kadar Doğu'ya da en açık, hayatın temel soru(n)ları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflarından biridir. Felsefe sistemini ortaya koyan ve başyapıtı sayılan İstenç ve Tasarım Olarak Dünya'yı (1818) yayımlandığında henüz otuz yaşında olan filozofun bu yapıtı koyu bir sessizlikle karşılanmış; değeriyse, 1851'de, altmış üç yaşındayken yayımladığı denemeler ve aforizmalar toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve Geri Kalanlar) ile anlaşılmaya başlanmıştır. Bu kitapsa, bu kapsamlı toplamın aforizmalar bölümünü oluşturmaktadır.

Mustafa Tüzel (1959), kuşağının en verimli Almanca çevirmenlerindendir. Yola Thomas Bernhard'ın özyaşamöyküsel roman beşlisi ile çıktı. Arada Dürrenmatt'a, Schopenhauer'e uğradı. Son yıllardaysa, en çok Nietzsche çeviriyor.


(Tanıtım Bülteninden)


 


 


 


 

 

Puanlamalar

%88
%4
%4
%0
%4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

01.03.2013

Başucu kitabı

Bu bir kitap değil, bize karşı tutulmuş bir ayna. İçine daha dikkatli baktıkça kendimizi daha iyi, ama her seferinde başka bir yönümüzü keşfederek görebileceğimiz bir ayna. Bu aynaya herkes mutlaka bakmalı ...

14.09.2009

yalnızlık

Yalnızlık üzerine aforizmaları insanı büyülüyor...