Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yasak Tarih

Yasak Tarih

Yasak Tarih

Tarihöncesi Teknolojiler, Dünyadışı Müdahaleler ve Medeniyetin Gizli Kökenleri

Yayınevi :

Klan Yayınları

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Yasak Tarih, yazar ve editör J. Douglas Kenyon'un, günümüzün önemli gelen bilimadamları ve düşünürlerinin kadim gizemler ve alternatif tarih hakkındaki kırk iki çalışmasını bir araya getirerek oluşturduğu bir eserdir.

Çağımızın en parlak zihinleri arasında yer alan bu bilimadamları ve düşünürler, günümüz paradigmasının, tarih hakkındaki taraflı tutumlarını ve yanılgılarını gözler önüne serecek sağlam kanıtlarla, eski kültürlerin, sanıldığı gibi bilim ya da teknoloji alanında bizlerden geri olmadığını, tam tersine çoğu alanda bizden ileri olduğunu gözler önüne sermektedirler.

Gözümüzün önünde duran, fakat geleneksel bilimin ve tarihin, bir takım kaygılarla, bilinçli olarak görmezden geldiği bu kanıtlar, tarih öncesi olarak adlandırılan dönemdeki yüksek teknolojiyi, evrimin temel nedeni olan ve dünyamızın defalarca karşı karşıya kaldığı kozmik felaketleri, evrensel bir yüksek aklın varlığını, piramitlerin gerçek yapılış amacını ve gerçek işlevini, mezo-Amerika uygarlıklarında onbinlerce yıl önceye uzanan beyaz insanlar gizemini, bir zamanlar yeryüzünde varolan ve tüm dünyaya yayılan bir uygarlığı, yeryüzünün kendi ekseninde kuzeybatı-güneydoğu aksında meydana gelen kaymayı ve bunun uygarlıkları ortadan kaldırışını kaçınılmaz birer gerçek olarak gözlerimizin önüne sermektedir.

Çağımızın aydın düşünürleri ve bilim insanları bütün bu kanıtları ortaya sererken bir yandan da bizi çok önemli bir olasılık karşısında uyarmaktadırlar: Bir kere oldu ve bir kez daha olacak! Bir an önce kendi tarihimizle yüzleşmeli ve tüm insanlığı etkisi altına alan hafıza kaybından kurtulmalıyız. Aksi taktirde aynı hataları yeniden tekrarlayacağız.

Bu kitap, "Yasak Tarih"i, tüm çıplaklığı ve reddedilemez kanıtlarıyla gözler önüne sermektedir.Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Klan Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 472

Dil : Türkçe

ISBN: 9789756388969


Yorumlar (2)

yasak tarıh

antık tarıh hakkında bılınenler cok azdır radıkal tarıhcılerın onumuze getırdıklerı tarıhın  bılınmeyen bazı gerceklerı gozardı ettıgı kanısındayım. bu kıtapta kenyon bunlarıgercekcı ve somut delılerle dıger arasıtrmacı yazarların acıklama ve tespıtlerı yardımıyla  bızlere acıklamaya calısmıs. bu konularla ılgısı olmayanları ve de kıtap akıcı bır anlatıma  sahıp olmadıgından   pek hosnut edecegını sanmıyorum

Yasak Tarih

Arkeoloji, ejiptoloji ve kayıp uygarlıklar konularıyla ilgilenenler için gerçekten çok güzel bir derleme.. Yaklaşık yirmi yıldır yayınlanmakta olan Atlantis Rising dergisinde yayınlanmış olan yazılardan derlenmiş olan kitap, kimi kamuoyuna yansımış birçok ilginç tez içeriyor.. İlgilenenlerin kaçırmaması gereken bir kitap..
Ancak kitabın içeriğiyle ilgili olmamakla birlikte okuyucuyu zaman zaman fazla zorlayan bir durum söz konusu ki o da kitaptaki imla hataları, cümle ve anlam bozuklukları.. Kendinizi kaptırmış bir şekilde okurken bazen sizi bir hayli duraklatıyor ve konsantrasyonunuzu bozuyor.. Yine de bilgisel içerik anlamında okunmalı...