Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yaratıcı Yazma İçin Yaratıcı Drama

Yaratıcı Yazma İçin Yaratıcı Drama

Yaratıcı Yazma İçin Yaratıcı Drama

Yayınevi :

Pegem Akademi Yayıncılık , Eğitim Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Ana dil eğitiminin amaçlarından biri de öğrencilerin yazılı anlatım becerilerini etkili bir şekilde kullanmasıdır. Etkili yazılı anlatımdan beklenen, yaratıcı düşünme, problem çözme, araştırma ve karar verme becerileridir.

Öğrencilere belirli kalıplar ve sınırlar çizilerek, onlardan özgün ürünler ortaya koymalarını beklemek büyük haksızlık olacaktır. Eğitimciler olarak bize düşen en büyük görev öğrencilerimizi, düşlerine açılan kapılara yönlendirmek ve kendi bahçelerini şekillendirirken onlara desteğimizi hissettirmektir.

Bu kitap, öğrencilerimizde gelişmesini istediğimiz "yazma" alanıyla ilgili, öğretmenlere farklı, yaratıcı ve eğlenceli bir yol göstermektedir. Öğrencilere, sevecekleri, yazmak için can atacakları, yazacakları konu ile ilgili oyunlar oynayacakları, canlandırmalar yapacakları, kendi deneyimlerinden yola çıkacakları yaşantılar sunmaktadır.

Yaratıcı Yazma İçin Yaratıcı Drama kitabında; uygulayıcılar için yaratıcı yazmanın ne olduğu, neden klasik yazmadan ayrıldığı, yaratıcı yazmanın öğrencilere katkılarının ne olacağı, yaratıcı yazma ile bağlantılı yaratıcı drama atölyeleri bulunmaktadır.

Yazmak yaratmaktır. Kağıda ve kaleme özlemle sarılan çocuklara...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 168

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053641568


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!