Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme Kitap Açıklaması

 


"Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme, eleştiri kitaplığımız için gerçek bir kazançtır. Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme düpedüz yaratıcı düşüncenin ürünüdür ki, pek çok hamhalat kitabın aradan sıyrılma hüneri karşısında hiç değilse birilerimizin eline alıp tutması, öğrenmek isteyenlere göstermesi gerekir." -Semih Gümüş (Radikal Kitap)-

"Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme, okunduktan sonra rafa kaldırılmayacak, hep masanın üzerinde tutulacak ve genç yazar adayları açısından, zaman zaman yeniden okunacak bir yapıt."
-Hasan Ali Toptaş (Milliyet Sanat Dergisi)-

Yazarın kurgusu dilidir. Yazar bir dil edinene kadar birçok dille yazar, birçok dili dener. Gündelik dille başladığı yazma serüvenine, bilgisi arttıkça yeni derinlikler kazandırır. Dil içi tutunma, dil deneyselliklerine kadar sürer. Yazar ideal okurun kendisidir. Dış dünyaya ve okura karşı birinci dereceden sorumluluğu yoktur yazarın. Kendine, yazının disiplinlerine, dinamiklerine karşıdır asıl sorumluluğu. Metnini oluştururken en son düşüneceği şeydir okur. Okurun yararına bir metin, ancak okur yok sayılarak kurulabilir. Genel anlamda okur ölü bir şeydir. Eleştirel okur ise metnin içindedir, yazarı sürekli sınamakta, denetlemektedir. Yazar metnini okurdan bağımsız düşünerek ilk güçlü adımını atar. Unutmayalım ki okur anlaşılabilirliğe kodlanmıştır. Anlaşılabilirlik ise anlam katmanının en bilindik ve sıradan halkasını oluşturmaktadır. Unutulmamalı; yazı içtenlik ve özgünlüktür. Her şeye benzeyen, hiçbir şeydir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kanguru Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.12.2012

Okuru Tavlamak

Okuru tavlamak amacı ile uydurulmuş başlığa kandım da aldım bu kitabı. Başlık ile kitabın ilgisi yok neredeyse. Hiç tavsiye etmem.

26.11.2012

Çok sesli

Çok sesli bir kitap. İddialı başlığına kanarak satın aldım. Okuyunca birden fazla kişi tarafından yazılmış gibi. Üslupta da düşüncelerde de bir dağınıklı söz konusu. Bu konuda Semih Gümüş'ün eseri çok başarılı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.