Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Gördüğü yoğun ilgi sonucunda, güncellenmiş 5. Baskısını yapan kitap, "Yapay Zeka" ile ilgili temel nitelikli olup, zeki davranışların bilgisayarda modellenmesi konusunda özellikle Türkçe kaynak sıkıntısını gidermek amacıyla yazılmıştır.
Kitapta, konular yabancı kaynaklardan farklı bir açıda ve genişlikte işlenmektedir. Genellikle bir yöntemin açıklanmasına değinmeden önce, olayın gerçeğinin doğadaki akışı incelenmiş ve sonra da modelin özelliklerine değinilmeye çalışılmıştır. Dikkat ederseniz, kitaptaki birçok yöntemin kaynağı doğadır. İster yapay sinir ağları, karınca kolonisi sistemi, genetik algoritmalar, bilgilerin modellenmesi çeşitleri, problem çözme teknikleri, isterse de doğal dil işleme ve tanıma problemleri, temelini gerçek yaşamdan almaktadır.


Sizlere sunulan bu kitap, yazarın yılları süren araştırmalarının sonucu olup, toplam 17 bölümden oluşmaktadır. 


Eser, bilgisayar mühendisleri başta olmakla bilişim sistemleri, elektronik, endüstri ve uygulamalı matematik bölümlerinin lisans ve yüksek lisans öğrencileri için ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Zeki davranışların bilgisayarda modellenmesiyle ilgilenen diğer araştırmacı ve meslek sahipleri de kitaptan faydalanabilir.

 

 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%45,5
%36,4
%18,2
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.11.2019

İnceleme

Kitap, adameik bir altyapı vermekle beraber inanılmaz tatmin edici.Zaten Nabiyev Hocamızın bir kitabı olduğunu da düşünürsek şaşırmamak gerek.İçerisinde yeterince akademik bilgiye ulaşabileceksiniz.Matematik bir altyapı gerektirdiğini de eklemeliyim.Ancak bu kitabın uygulamalı bir yapay zeka kitabı olmadığını vurgulamalıyım.Bu kitap,size bir temel kazandıracaktır.Ancak, uygulamalı kitaplara geçmeden evvel yapay zeka gibi bir alanda iyi bir temele sahip olmanız gerektiğinizi elbette biliyorsunuzdur.Hocamızın önsözünde de belirttiği gibi Türkçe kaynak oluşturma çabası ve emeğinden ötürü teşekkür ediyoruz.En iyi anadilde öğrenilir.Yapay zeka ile uğraşmak isteyen, hatta günümüz dünyasının altında yatan dinamikleri anlamak istiyorsanız,bu kitabı edinmelisiniz.Bu kitabı bir roman okur gibi değil, daha çok akademik bir metni okuyor gibi okumalısınız.

08.03.2019

Teşekkürler Nabiyev

Yapay zeka kitapları arasında Nabiyev hocanın öğretici bir kaynağı

08.03.2019

Başarılı

Başarılı

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız