Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yapay Öğrenme Kitap Açıklaması

 


Yapay öğrenme, bilgisayarların bir problemi çözmekte örnek veri ya da deneyimi kullanacak biçimde programlanmasıdır. Yüz tanıma, konuşma tanıma, istenmeyen e-postaların süzülmesi, kredi risk hesabı, müşteri bölütleme gibi uygulamalar yanında yapay zekâda, robotikte, biyoinformatikte, doğal dil işlemede son yıllarda büyük miktarda veriyi işleyerek bilgi çıkartan yapay öğrenme yöntemleri her gün daha çok öne çıkmaktadırKapsamı oldukça geniş olan bu kitapta, gözetimli, gözetimsiz ve pekiştirmeli öğrenme için kullanılan tüm yaklaşımlar, olasılık tabanlı modeller, yapay sinir ağları, karar ağaçları, saklı Markov modelleri, çekirdek makineleri, Bayesçi yöntemler ve çizgesel ağlar işlenmekte, ayrıca boyut azaltma, öbekleme, model birleştirme, deney tasarımı ve çözümleme gibi konular ayrıntılı olarak tartışılmaktadır. Tüm yöntemler, okuyucunun gerektiğinde denklemleri bilgisayar programına kolayca dönüştürebilmesini sağlayacak düzeyde ele alınmaktadır.Sayfa Sayısı: 486

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.06.2019

Biyoinformatik

Genetik mezunu bir öğrenci olarak biyoinformatik alanında çalışmak istiyordum bu kitap istatistik ve bilgisayar alanlarındaki eksiklerimi kapatmak için başlangıç seviyesinde bir kitap. Kitabın ana dile kazandırılmış olması sevindirici çünkü ana dilde öğrenmek daha kolay ve bence daha kalıcı.

07.11.2012

İngilizcesini al o zaman

Açıkcası ben dil kurallarından fazla anlamam, tam bir dil özürlüyümdür. Fakat madem İngilizcene bu kadar çok güveniyorsun, o zaman git dünyaca ünlü MIT yayınlarından Machine Learning kitabını al (acaba yazarı kimmiş Aaa!).

09.01.2012

NASIL BİR DİL BU DİYENE BAKIN

Arkadaşın sen burada MIT de  ders bile vermiş bir hocanın yazdığı yayını eleştirmişsin iyi hoş fikrin budur saygı duyarım ama koskoca Türkçe ne zaman türkçe oldu acaba merakımdan soruyorum? Önce kendi dilinizi doğru düzgün kullanın ve nerede nasıl yazılacağını öğreneniniz. Türkçe Türkçe´dir!!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.