5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
36,0 TL
45,0 TL %20
Standart Teslimat : 28 Ekim - 01 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yanı Başınızdaki Sosyopatı Alt Etmek - Acımasız Bir Manipülatöre Karşı Kendinizi Nasıl Korursunuz Kitap Açıklaması

Sosyopatlar, başkalarının olumsuz duygularından beslenen “duygu-vampirleri”dir. İnsanları, kafa karışıklıklarından ve öfkelerinden faydalanarak kontrolleri altına alırlar.
Dürüst bir insanın, özel güçleri ikiyüzlülük ve mutlak bir yüzsüzlük olan maskeli bir düşmana, zeki bir sosyopata karşı şansı nedir? Başkalarının acılarına karşı normal duygusal tepkileri olan biri, bir şeyi ne kadar yıkıcı ya da acımasız olursa olsun, kusursuzca yapabilecek bir düşmanı nasıl yener?
Vicdan sahibi bir insan, daha fazla para için ruhlarını ve gezegenimizi satacak CEO'ların, çocuğun iyiliği hariç her şeyi içeren manipülatif velayet savaşlarının, günlerini yaşlıları ve fakirleri dolandırmaya harcayan sahtekârların dünyasında nasıl bir tavır almalıdır?
Vicdanı olmayan insanlarla başarılı bir şekilde baş eden erkek ve kadınların ilham verici hikâyeleriyle birlikte, sonunda acımasızlığın kazandığı üzücü ve hatta korkutucu hikâyeleri de içeren bu kitap, bu sorulara açık ve pratik cevaplar vermeye ve gaddar manipülatörlerle karşı karşıya kalındığında korku ve kuşkularımızla nasıl başa çıkabileceğimizi göstermeye çalışmaktadır.
 
"Yaralanmadan önce sosyopatlarla nasıl etkili bir şekilde başa çıkılacağına dair zorunlu okuma."

 Joe Navarro, eski FBI özel ajanı ve Dangerous Personities'in yazarı
 
“Sırf sosyopatik zihnin olağan hali olan can sıkıntısını gidermek için aldatan, baştan çıkaran ve hatta öldüren otorite figürleri. Bilinçsiz bireyleri tanımanıza yardımcı olacak -dehşet verici olsa da- yararlı bir kılavuz. . . [ve] insanların büyük çoğunluğuna doğal olarak gelen empatik zihniyetin yüreklendirici bir onayı.”

 Martha Beck, The Oprah Magazine

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.10.2021

BAŞTA KADINLAR, HERKES OKUMALI

Bizim memlekette kadın cinayeti, evdeki erkek baskısı ve şiddeti, iş yerindeki patronun, müdürün, iş arkadaşının mobbingi gibi durumlara karşı da işe yarayan çözümler de sunan ve insana meğer etrafımda ne çok sosyopat ya da narsisist kişilik bozukluğu olan tip varmış dedirten bir kitap. "Özellikle genç kızlar okumalı, kadınlar okumalı." Ama genel olarak karşısındakinin bitmek bilmeyen taciz, zorbalık, mobbing gibi durumlarına maruz kalan hatta kalmayanın da okuyup anlaması gereken güzel bir kitap. Tavsiye ederim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.