21,8 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yangın Müziği Kitap Açıklaması

 


Paul ile Elaine iki çocuklarıyla New York'un banliyösündeki bahçeli güzel evlerinde imrenilecek bir hayat sürmektedir. Ancak dışarıdan büyüleyici görünen bu hayatta kendilerini her türlü heyecanı ve duygusu bastırılmış bir tutsak gibi hissetmektedirler. Özgürlüklerine kavuşmak için son derece sıra dışı, tehlikeli ve tuhaf bir eylemi gerçekleştirmeye karar verirler. Bu eylemin sonucunda yaşayacakları her ikisinin de aklından geçmemiştir kuşkusuz.

A. M. Homes'un bu kışkırtıcı romanı, tüm "iyi hayat" teorilerini baş aşağı döndürüyor. Tüm olayları ve karakterleriyle Yangın Müziği çağdaş edebiyatın başarılı bir örneği.

"Homes, Amerikan banliyö yaşamını eleştirmekle kalmıyor, ona önce ateş ediyor, sonra onu bıçaklayıp arabasının bagajında boğuyor ve bir gölün karanlık sularına atıncaya kadar da rahat etmiyor."
The Times

"Günümüzde Homes gibi yazan çok az kadın yazara rastlıyoruz."
Zadie Smith
Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kabusa dönüşen Amerikan rüyası
Hülya Soyşekerci
Yangın olayı, karı koca için bir dönüm noktası olur; alevler söndürülmüştür ama yüreklerde harlayan tutkular, kötülükler alev alev yanmaya devam etmektedir. Polis ve sigorta şirketinin soruşturmaları, birlikte kaldıkları komşuların düzenli ve mutlu yaşamlarının arka planındaki karanlık noktalar, Paul ve Elaine’in çarpık cinsel tutkuların esiri olmaları... ve giderek çivisi çıkmış bir yaşamın içinde yer almalarını adım adım izleriz okurken.


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Hazır gün itibariyle 8 Mart’tayken, hazır sisteme, aile hayatının eziciliğine dair duyarlığımız iyice incelmişken Yangın Müziği'ni elinize almak iyi bir fikir olabilir. Ev yakma kısmına dikkat tabii, zira hayatı değiştirmek hususunda bir işe yaramadığını zaten en başta söylemiştik .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.07.2020

Muhteşem

A.M.Homes'un Bizi Bağışla kitabı gibi bu kitabı da muhteşem. Herkese tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.