4/5 - 14 Kişi Yorum Yap
25,35 TL
39,0 TL %35
Standart Teslimat : 01 Şubat - 05 Şubat
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yalnızlığın Keşfi Kitap Açıklaması

 


Can Yayınları arasında çıkan kitaplarıyla tanıdığınız Paul Auster'dan ilginç bir anı-roman daha sunuyoruz. Yalnızlığın Keşfi adlı bu anı-romanın Görünmeyen Bir Adamın Portresi başlıklı bölümünde, yazar, babasının ölümünden sonraki duygularını ve anılarını anlatıyor. İkinci bölüm olan Anı Kitabı'nda ise mercek kendi babalık konumuna çevriliyor. Kendisinden ve gerçeklerden kaçan, 'varolmama'yı seçen babasının düz ve yavan kişiliği ile dünyayı sorgulayan ve onu kavramaya çalışan kendisi, romanın yaşamsal eksinini oluşturuyor. Yazar, baba-oğul söylencelerine yaptığı göndermelerle bu ilişkiyi yeniden irdelerken, yaşam, ölüm, bellek, dil üzerine de düşünmekte, öykülemenin ve yazmanın doğasındaki müthiş yalnızlığı keşfetmeye çalışmaktadır.Sayfa Sayısı: 207

Baskı Yılı: 1999


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Mesele'nin Yorumu

Bir yazarı nasıl tanırsınız? Ya da kitaplarını okuduğunuz bir yazarı tanımak ister misiniz, yoksa onun sizin için bir bilinmeyen, meçhul bir yüz, bir merak unsuru olarak kalmasını mı yeğlersiniz? Doğrusu, ben tanımaktan yanayım. Son zamanlarda bu konuda iyice de ısrarcı oldum. Tabii tanımak derken, mutlaka yüz yüze gelip uzun sohbetlere girişmeyi, sorular sorup karşımdakini bunaltmayı kastetmiyorum. Yazarı yapıtlarıyla tanımadan önce mümkünse onun geniş bir yaşamöyküsünü bulup okumayı, verdiği röportajlar varsa onları incelemeyi istiyorum, böylece yazdıklarının kaynağına ulaşmayı, yazarlığıyla ve yazdıklarının yüzeyaltıyla ilgili ipuçlarını bulmayı umuyorum. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%50
%35,7
%7,1
%0
%7,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.11.2021

"Nobel Edebiyat Ödülü" alacak yazarı yakından tanıyalım.

Uzun yıllardır "Nobel Edebiyat Ödülü"ne aday gösterilmesi gereken ve eşsiz eserleri ile ödülü fazlası ile zaten hak etmiş bulunan bu çağdaş yazarı tanımak ve sevmek için en güzel fırsat bu kitabını okumaktır. Okuyunca, diğer tüm eserlerini de okumak ve kendisi ile birlikte yaşam güzelliklerine dalmak zevkini tatmak arzusu kaçınılmaz olacaktır. Bu olağanüstü yazarın yakın bir gelecekte "Nobel Edebiyat Ödülü"nü aldığını görüp heyecanlanmaya, kitaplarını şimdiden okumuş olarak tam hazır olalım derim...Tuncay Akoğlu17 Kasım 2021Anadolu Hisarı / İstanbul

23.10.2020

Yanlızyılıgin kötü olmadığı

Yazarın kitapları harika yepyeni bir ürün açıyor insanın bakış açısını zenginleştiriyor

24.11.2007

Diğerlerinden sonra okunmalı

Paul Auster'in kendisini anlamak için okuyabileceğiniz en şahane kitaplarından biridir.
Görünmeyen bir adamın portresi ve anı kitabı adlı iki bölümden oluşur. İlk kısımda kendi babası ve onunla olan ilişkilerini, ikinci kısımda ise kendi babalık konumunu anlatıyor.
<br>
Aralara serpiştirilmiş baba-oğul göndermeleri ve Auster'in bugün bu kitapları yazabiliyor olmasının ardındaki sebepleri ile okunmaya değer bulduğum kitaplardan. Auster'in nasıl saçma sapan bir çocukluk geçirdiğini öğrenince adam haklı bu kitapları yazmakta diyorum istemsizce. Auster'i ilk okuyacaklar için işin tüm büyüsünü kaçırmaması için tavsiye etmiyorum. Ancak bir kaç Auster dozundan sonra alınabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.