0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
14,53 TL
23,06 TL %37
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 13 - 15 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Şirketler yalın üretim teknikleri konusunda birçok danışmanlık firmalarından eğitim aldılar ve büyük bir şevkle uygulamaya çalıştılar.

Ancak değer akış haritalaması ile başlayan bu süreçte her şeyin planladıkları gibi gitmediğini gördüler. Hedeflenen zamanda hedeflenen değerlere ulaşılamaması da yalın üretim çalışmalarına liderlik eden çekirdek kadronun moralini bozarken, üretim alanlarında değişime karşı olan direnci artırdı. Hedeflere ulaşılamamasının en büyük nedenlerinden biri de; yalın sistemin tasarım aşamasında, üretime etkileyen birçok etmenin sabit ve düzgün olarak ortaya çıktığının kabul edilmesi veya bu tür etkilerin göz ardı edilmesiydi.

Artık şirketler bir yatırım yapacakları veya yeni bir sistem kuracakları zaman daha projenin başında yeni sistemin her türlü piyasa şartlarında nasıl tepki vereceğini, hangi şartlar altında sistemin nasıl çalışacağını; güçlü ve zayıf noktalarını görmek istemektedirler. Hiçbir şirketin artık süreç geliştirme, iyileştirme aşamasında deneme/yanılma metodunu kullanacak kadar sınırsız bütçesi yoktur. Şayet elimizde bir araç olsa ve bilgisayar ortamında mevcut üretim sistemimizi modelleyerek yapacağımız değişikliklerinin etkisini projeyi uyguladıktan sonra değil hemen şimdi görsek daha iyi olmaz mı?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 177

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız