41,3 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yaklaşan Kasırga Kitap Açıklaması

 

Senaryo mu, Kırmızı Pazartesi mi?

“Ülkemiz son 20 yılda büyük bir değişim yaşadı. Toplumu derinden etkileyen ve endişeye sevk eden bir tabloyla karşı karşıya kaldık. 

Rejim değişti; hukuk, demokrasi, laiklik tahrip edilerek otoriter bir yönetim kuruldu.

Ben bu durumu ülkemize doğru gelen bir kasırgaya benzetiyorum.

Ülkemize doğru bir kasırga gelirken kim ne yaptı? Ne tür siyasi olaylar yaşandı? Bu kasırganın tahribatını en aza indirecek tedbirler niçin alınamadı ve ülkemiz bu hale nasıl geldi? 

İşte bu sorulara bildiklerim, gördüklerim, tanıklıklarım ve yorumlarım çerçevesinde cevaplar aramaya çalıştım.”

 

Levent Gültekin, Türkiye’nin son 20 yılının en önemli olaylarını masaya yatırıyor… 

CHP lideri Deniz Baykal’ın desteğiyle Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yasağının kaldırılması, AK Parti’ye kapatma davası açılması, 27 Nisan Muhtırası ve Cumhuriyet mitingleri, Ergenekon/Balyoz davaları, 2010 Anayasa değişikliği, Gezi olayları, Hendek savaşları, 2015 seçimlerindeki tuhaf olaylar, 15 Temmuz Darbesi, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki şaşırtıcı oyunlar… 

Yaşanan olayların akışındaki bütünlük, bu akışı bozacak her engelin ustalıkla ortadan kaldırılması, kimi muhalif siyasi aktörlerin bir andaki tutum değişikliği akla iki ihtimali getiriyor: Ya herkesi oyuncuya dönüştüren bir senaryo var ve ustalıkla uygulanıyor ya da Gabriel García Márquez’in Kırmızı Pazartesi romanına benzer bir durum yaşıyoruz. Yani kasabada bir cinayet işleneceğini herkes biliyor ama kimse bir şey yapmıyor ve sonunda o cinayet işleniyor. 

Bütün bu olayların arka planı bize, bundan sonra neler olabileceğinin işaretini de veriyor. 

Bu kitap bir anlamda Türkiye’nin Ortadoğululaştırılma sürecini hikâye tadında anlatıyor.

Kasırga, okuru, yaklaşan tehlikeye karşı uyarmak üzere kaleme alındı… Bu gidişatı durdurmak, ülkemizi yeniden herkes için yaşanabilir bir ülke haline getirmek için…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.05.2022

Senaryo...

Guzel bir kitap. Ozellikle ulkenin son 20 yilina hukmeden siyasi otoriteyi ve buna damga vuran gelismeleri cok kisa ozetle tekrar icinden geciyorsunuz. Dili gayet sade ve net. Kisa surede keyifle okunuyor.

28.04.2022

Social Worker

Muhteşem bir kitap. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Ülke olarak nasıl bu hale geldiğimizi ve nereye doğru gittiğimizi çok akıcı ve güzel bir dille anlatan çok değerli bir kitap. Türkiye'deki ve hatta dünyadaki herkesin bu kitabı okuması gerektiğini düşünüyorum. Bu kitap sizi çok yüksek bir farkındalığa ve bilince ulaştıracak. Ufkunuzu inanılmaz ölçüde genişletecektir. Ayrıca bu kitabın bir kişisel değişim ve dönüşüm yönü de var. Yani sizi ciddi anlamda olumlu olarak değiştirecek ve dönüştürecektir. Sizi daha hassas, daha duyarlı ve daha demokrat yapacaktır. Buradan Levent Gültekin'i bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Ayrıca daha iyi bir ülke olmak için harcamış olduğu tüm bu emek ve gösterdiği tüm bu çaba için teşekkür ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.