27,2 TL
Standart Teslimat : 09 Ağustos - 12 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yağmurdan Sonra Kitap Açıklaması

 


Dünyanın küçük bir köye dönmesi efsanesi bana hep Bebek'te sahil kenarında poğaçalarına ve kurabiyelerine hayran olduğum pastanenin kapanıp yerine Amerikan hamburgercisinin açılmasını hatırlatıyor. Yakın bir gelecekte dünyanın her köşesinde aynı marka kot giymiş insanların, aynı hamburgerleri yiyip, yanında aynı kolayı içeceklerini, çocukların aynı çizgi filmler ve aynı oyuncaklarla büyüyeceklerini ve bizim aynı şirketin bilmemizi istediği haberleri izleyip, görmemizi istemediği haberlerden bihaber olarak yaşayıp gideceğimizi düşünmek bana ürperti veriyor. Bu "küçük köy"de insanlar CNN'den haber alıp, MTV ile dansederek; sadece kolayla hamburger yiyerek ve Aslan Kral'la ağlayıp, New York hayvanat bahçesinde doğuran pandayla sevinerek yaşayacaklarsa ben o köyün köylüsü olmak istemiyorum.
... Bebek'teki poğaçacımı geri almak ve kavalımla özgürlük melodileri çalarak, "global köy"ü terketmek istiyorum.Sayfa Sayısı: 191

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.11.2007

Güncellik

Verilen örnekler güncel olmayabilir. Hatırlamakta zorluk çekmiştim okurken. Genellikle 90'ların sonunda yaşanan olayları, reklamları magazini..vs konu alıyor. Fakat bugün de ne değişti diye sordurtuyor insana.

02.06.2006

Medyanın Can´lı Tanığından

Medya üzerine ve insanlık üzerine gerçekten harika yazılar. Can Dündar'ın şimdiye dek okuyup en çok beğendiğim kitabı diyebilirim. Medya yozlaşmasını öyle güzel sorguluyor ki. On yıl önce bahsettikleri ''Amerika'da insanlar tvye çıkıp eleştirdikleri veya sırlarını açıkladıkları tarafından öldürülüyor'' dediği şey bizim de başımıza çokça geldi. ''Bir insan ölürken yardım etmek mi yoksa haber yapmak mı önemlidir'' in ne yazık ki halen tartışıldığı ülkemizde herkes bu kitabı okumalı. İnsan olmak ve kendimiz olmak bu kadar zor olmamalı...

19.02.2000

Çok beğendim. Herkese tavsiye ediyorum. Medyayı takip ederken daha seçici olmamız gerektiğini bir defa daha çarpıcı biçimde anlatıyor. Bu yozlaşma ve sonuçları somut örneklerle akıcı biçimde anlatılmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.