Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Bir roman, birkaç doğru izlenim ve bundan çok daha fazla yanlış izlenim arasında dengelenmiştir, ki biz buna hayat diyoruz."

Saul Bellow

Yağmur Kral, Afrika'ya seyahate çıkan, mutsuz milyoner Eugene Henderson'ın çarpıcı hikâyesini anlatıyor. Orta yaş krizini atlatmaya çalışan Henderson, para, konum ve büyük bir aileye sahip, 55 yaşında efsanevi bir adamdır.
Kaderinde doktor olmanın yazılı olduğuna inanan Henderson, hayatının eksiklerle dolu olduğunu düşünerek gittiği Afrika'da bambaşka bir maceraya atılır. Henderson'ın gücü, harika başarıları ve dizginlenemeyen hayat tutkusu, ona kabilenin hayranlığını kazandırır ve kabilenin Yağmur Kralı olur.
Bu komik ve eğlenceli romanda Bellow, hiç gitmediği Afrika'nın bütün zengin renklerini ve egzotik geleneklerini uyandırıyor. Yağmur Kral bir adamı hayata bağlayan güçlere derin bir bakış.
"Bellow'un eğlence dolu anlatısı ve dilinin olağandışı yaratıcılığıyla vahşice ve çılgın bir rüya gerçekleştirilmiş."

CHICAGO TRIBUNESayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Köklü bir aileden gelen, iri yarı, güçlü, ve öfkeli milyoner E. H. Henderson, ellilerine yaklaşırken içinde istiyorum, istiyorum diyen ve hiç susmayan bir ses duyar. İstediği her şeye sahip olmasına karşın, peşini bir türlü bırakmayan bu sesi susturmak, hayatın anlamını, kendi deyişiyle “özünü”, “şifresini” keşfetmek amacıyla Afrika’ya gider. Konuk olduğu ilk kabilede bir felakete neden olur. Başka bir kabilenin kralı, ona hayatın gizlerini öğretir. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.06.2015

yazara laf atmayın

Sabah başladım şu an 40. sayfadayım ve çok iyi bir romana benziyor...düşündürücü ögeler ve mantıklı sorgulamalar var.ayrıca baya gülüyorum .bitirince devamını yazacağım...

27.09.2014

Nefis bir hikaye

Aşağıdaki yorumlara katılmak mümkün değil. Öncelikle, bu kitap egzotik, tempolu, trajik bir macera romanı değil; muhayyel bir Afrikayı arka plan yaparak, Amerikalı bir zenginin hayatı sorgulayışı üzerine kurulmuş, mizahi bir hikaye. Çevirisi de gayet yetkin. Hararetle tavsiye ederim.

15.01.2014

absürt

saul bellow´un -hiçbir şey anlatmadan 343 sayfa nasıl yazılır- adlı dersine hoş geldiniz. bizim en kötü yazarımız bundan daha iyi....

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.