Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Vücut Geliştirme Hareketlerinde Doğru ve Yanlış Kitap Açıklaması

Kitabın Yazarı Diyor ki;
Antrenmanın, egzersizlerin, programların, çalışmaların, setlerin, tekrarların, tutuş aralıkların, ağırlık artırma/azaltmaların nefes durumunla beraber yaptığın tekniğin kas kazancınıza olan artılara/eksilere yanlışlarına/doğrularını bu kitabımda bulacaksınız.
Demirlerle olan savaşımız kaslarımızı büyütmenin yoludur, bizim antrenman şifremiz ve kodumuzdur. Ona üstünlük için kullanabileceğimiz zihinsel, felsefi ve manevi ve güç araçlarımızı sunarız. Ortalama olmak istiyorsan, sadece vücut geliştirmenin saf fiziksel yönüne odaklan. Ancak, istisnai veya seçkin olmak ve gerçek potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, bu oyunun tüm yönlerine, en önemlisi de zihinsel, bilimsel ve teknik tarafına dikkat etmelisiniz.
Vücut geliştiricileri, fitness ve güç sporcularına her zaman modern çağımızın savaşçılar olarak baktım. Her antrenman seansı düşmanın savaşıdır sıcak soğuk fark etmez affedilmez hedef demire boyun eğdirmek. Bu bir barı kaldırma platformunda, squat rafında veya göğüs sehpasında, barla curl yapmak için spor salonuna her adım attığınızda becerilerinizi test etmeniz ve iradenin üstünlüğünü kanıtlamanız gerekir. Bağlılık, disiplin ve kararlılık gibi hedef seçtiğin adale gurubu için prensiplerini, tekniklerini stratejik olarak uygulamak, ağırlıklar ile savaşınızda ölümcül bir silah olduğunu kanıtlayabilir. Vücudun yapısı ve genetik olarak testosteron seviyemiz kas yapımız olarak hepimizin hem kişisel hem de atletik olarak çeşitli kökenden geliyoruz. Her antrenör, yazar ve sporcu farklı eğitim metodolojilerine, beslenme yaklaşımlarına ve yaşam tarzı felsefelerine inanır.
Hepimiz antrenörlüğe, antrenmana, öğretmeye veya öğrenmeye ya da farklı bakış açıları ve önyargılarla sporumuz hakkında yazmaya veya okumanıza bakarız. Ama hedefimiz sonuçta hep aynıdır kasları nasıl büyütürüz nasıl fit oluruz hedef kilomuza nasıl ulaşırız.
Farklı tekniklerin geçerliliği ya da çeşitli protokollerin detaylarının sonsuzluğa dayandığı tartışılabilir. Ama hepimizin hemfikir olabileceği bir şey var ve bu hepimizi seçtiğimiz bu yolda demirle olan mücadelemiz olan ortak paydada birleşiyoruz hepimiz eğitmeyi seviyoruz. Çünkü biz ortalama nüfustan farklıyız. Biz farklı bir cinsiz. Yaşamımız süresince ağırlık kaldırmayla fit olmak kas yapmak ve güç için çalışacağız. Spor salonuna girip vücudumuzun, zihnimizin ve ruhumuzun neler yapabileceğini yeni teknik ve hareketler bulmak için yaşıyoruz. İşte bu bizim kim olduğumuzun bir parçasıdır. Bir tür ağırlık çalışmasını ve bu çabayı özünde barındırmayan bir yaşamı bile kabullenemiyoruz kavrayamıyoruz. Sırtımızdaki soğuk terleri hissetmeyi seviyoruz.
Dağları çıplak ellerimizle taşımak veya Yunan Tanrıları’nın bile imreneceği bir savaşçının fiziğini inşa etmenin zorluğunu benimsiyoruz. Bu bizim için bir hobiden fazlası. Bu benim için bir yaşam tarzı dır diyorsan işte size bu kitabımda yapacağınız egzersizlerin (hareketlerin) doğruları/yanlışlarını bulacaksınız ardından antrenman programlarınızı tekrar düzenleyeceksiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.