Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Vişnenin Cinsiyeti

Vişnenin Cinsiyeti

Vişnenin Cinsiyeti

8/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Pınar Kür
Yayınevi :

Sel Yayıncılık , Çağdaş Türk Edebiyatı

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

17. yüzyıl İngiltere'si olan ya da olmayan, fantastik bir dünyada Thames Nehri'nde bir bebek bulunur. Jordan adındaki bu bebek, Köpek Kadın tarafından kurtarılır ve büyüyüp dünyayı gezmeye başlar; ama maceralarında karşılaştığı tuhaflıklar kendi zihninin ürünüdür.

Vişnenin Cinsiyeti, hayal gücüne yazılmış bir güzellemedir. Olup bitenler arasındaki boşlukları ve o boşluklar arasındaki tanımlanmayan zamanları dert edinen, zamanla derdi olan, okumanın bize okumamaktan daha çok zaman kazandıracağını öğütleyen bir eser; özlemi çekilen, hayali kurulan şeylere dair, katı cisimlerden oluşmuş dünyaya bir meydan okumadır. Bizi bir içsel yolculuktan diğerine taşırken, zamanın ve belleğin doğası üzerine de baş döndürücü sorgulamalara götürür.

Jeanette Winterson, tarih ve gerçeklik, aşk ve cinsellik, yalan ve gerçek gibi kavramların algılanışı üzerinden oyunlar oynayarak ustalıkla kaleme aldığı Vişnenin Cinsiyeti'nde on iki prensesin hikâyesini anlatır; bu prensesler sonsuza kadar mutlu yaşamışlardır ama kocalarıyla değil...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 174

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 174

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755707143


Yorumlar (1)

Winterson is coming...

Bu kitabın yeniden basıldığını görmek güzel. Winterson´ın dili biraz garip gelebilir. Özellikle kendine has karakter tasvirleri ve klasik anlatıyı kabul etmeyen üslubuyla bazı okurlara hitap etmese de, okunmaya değer bir yazar olduğunu söyleyebilirim. En çok da bu eserini severim zaten. Zaman kavramına bakışı ve hikaye kurgusu inanılmazdır.