Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ve Yeniden Başlar Hayat

Ve Yeniden Başlar Hayat

Ve Yeniden Başlar Hayat

9/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Zehra Kurttekin
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Yaşamış olduğun aşkı kimse alamaz senden, o sana aittir, senin ona verdiğin sevgi de, onun sana armağan ettiği de içinde yaşayacak hep; günün birinde yeni aşklar kuracaksın üzerine... Biz, hepimiz siklamenler gibiyizdir, soğanlarından, yumrularından yeşeririz, kendimizi korumak ve yenilemek yetisine sahibizdir, duyuyor musun?"

Bir hastane yatağında son yolculuğuna hazırlanan, geçmişin acı dolu anılarına mesken olmuş anne Şemda.

Annesinin yaklaşan ölümünün, işindeki, evliliğindeki tatminsizliklerin etkisiyle tüm hayatını gözden geçiren oğlu Avner.

Ve annesinin sevgisizliğini, kendi kızını tutkuyla severek gidermeye çalışan, ailedeki dengeleri altüst edecek bir karar vermenin eşiğindeki kızı Dina.

Ardımızda bırakamadığımız geçmiş ve gözlerimizi kaçıramadığımız gelecek...
Eserleri onlarca dile çevrilmiş Zeruya Şalev, fonda İsrail'in yakın geçmişinden ve bugününden çarpıcı kesitler verdiği Ve Yeniden Başlar Hayat'ta, günlük hayatın koşturmacasına kapılmış bizleri, başlangıç noktasına, içine doğduğumuz yuvaya götürüyor aslında.

Geçmişteki sevgilerin yaralarını yeni sevgilerle sağaltmaya çabalayan bireyleri, yıkıntılar altında kalmayı reddeden arzuları anlatıyor. Bütün dönemeçlerini bildiğimiz halde durduramadığımız kaderin akışına rağmen, bizi en zor anlarımızda yaşama geri döndüren tılsımın peşine takılıyor yazar.

Ve ısrarla, "büyüyüp gelişen bir ağaç ile toprak birbirine ne kadar yakınsa, mutluluğun da o kadar yakın olduğunu" vurguluyor, bu baş döndürücü romanında...Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 376

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750718212


Yorumlar (1)

.....

Ne yazık ki bitiremediğim ilk kitap olarak tarihe geçmiş o denli sıkıcı bir kitap. Normalde sabrederim ama sanki sabretsem de bir şey çıkacak gibi durmuyordu. Karakterlerin ağzından anlatma işini abartmış karakterler arasında hızlı geçiş yapıyor üstelik karakterleri de daha yeni yeni tanımaya çalışırken. Şahsen sıkıcı buldum ve yarıda bıraktım.