Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Vatan Yahut Silistre Kitap Açıklaması

 


Namık Kemal`in en ünlü yapıtı... Defalarca basılmış, yüzlerce belki de binlerce kez oynanmış oyunun ilk baskısını Güllü Agop yapmıştı. Büyük bir olasılıkla oynarken yapılan değişiklikleri içeren bu baskı ile daha sonraki Osmanlıca baskılar arasında farklılıklar vardır. Cumhuriyet`ten sonra yapılan baskılarda ise ya yanlış okumalar vardır, ya anlamı bozmasa bile yazarın üslubunu bozan sadeleştirmeler ya da -dünyada hiç örneği görülmemiş biçimde- yazarın metnini düzeltmek gerekçesiyle eklemeler yapılmıştır.
Oğlak Yayınları, yetkin bir baskı sayılan altıncı baskısının çevrim yazısını, Hicri Kevkep`in titiz çalışmasıyla sunuyor.. Ne değiştirerek ne de ekleyerek. Yazarın elinden çıktığı gibi.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2002


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 79

Baskı Yılı: 2002


Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.09.2006

Sürgün

Sahnelen ilk oyun olan Vatan yahut Silistre´de Namık Kemal, Kırım savaşı sırasında olanları Silistre savaşına aktardığını belirtmiştir. Eser, yazarın sürgüne gönderilmesine neden olmuştur.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.