Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Vasiyetname Kitap Açıklaması

 


Troy Phelan, ABD'nin en zengin adamlarından biridir. Tekerlekli sandalyeye bağımlı bir yaşam süren bu adamın ölümü beklenmekte, varisleri de akbabalar gibi etrafında dönmektedir. Nate O'Riley, Washington'da çalışan bir avukattır. Başarısız iki evlilik yapmıştır. Alkol bağımlılığından kurtulmak için yattığı klinikten çıktığında yüz yüze geleceği gerçek hayata uyum sağlaması pek kolay olmayacağa benzemektedir. Rachel Lane, kendini Tanrı'ya adamayı seçmiş, modern dünyadan koparak Brezilya ormanlarındaki ilkel bir kabileyle yaşamaya başlamış bir kadındır. Bu üç kişinin hayatı, Vasiyetname'nin şaşırtıcı sırrıyla alt üst olacaktır.Sayfa Sayısı: 423

Baskı Yılı: 1999


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.04.2008

Kitabın sonu

Kitabın sonu beni çok şaşırttı. Hiç beklemiyordum ama John Grisham bu, tahmin edilemeyen sonlar onun kitaplarını sürekli okuyanlar için süpriz olmamalı.
İlk defa John Grisham okuyacaklara bu kitabı değil, Rainmaker'i öneriyorum.

23.08.2006

Bıyık altından gülmek...

Kitap ilk sayfalarda sizi içine alıyor sonrada kitabı sürekli bıyık altından gülerek okuyorsunuz:) Bilmem toplumumuzda hep zayıf olanın tarafı tutulur ya bunda da zayıf gibi görüneni ama aslında en güçlü olanın tarafında oluyorsunuz. Ben sevgili Edebiyat turistinin dediği gibi yaşlı huysuzun mezarında ters döndüğünü düşünmüyorum. Bence istenen oluyor ama harbiden son insana büyük hayal kırıklığı yaşatıyor.

13.09.2005

Tepilesi servet, öpülesi ayaklar

Öncelikle daha başlarında vuruyor kitap okuyanı. İhtiyar zenginin söyledikleri ve yaptıklarıyla epey neşeleniyor ve şaşırıyoruz. Sonra servet mücadeleri başlıyor. Daha sahip olmadan harcanan paralar, gelecek paraya güvenilerek harcanan milyonlar. Mirasyedileri ayıplarken ben de düşündüm bu kadar para bana kalırsa ben ne yapardım acaba. Cevabını ben de vermedim doğrusu. Tabii dört dörtlük bir kütüphane edinmek dışında. Olayları yine sade ve tatlı bir anlatımla anlatan Grisham tasvirleriyle yürek hoplatıyor. Bu kitabı okurken milyar dolarlara konmak için aç kurtlar gibi bekleyen çocukların değil de süper bir doğa gezintisi yapan avukatın yerinde olmak istedim hep. Doğadan, heyecandan ve seyahatten daha büyük bir zenginlik var mı acaba? (tabii kitap okumak dışında) Okumayanlar haksızlık yapmak istemediğimden yüzeysel çizeceğim son cümlemin altını; bence bu şekilde bitmemeliydi bu kitap. Yazar okuyanlara ve kendine biraz haksızlık etmiş, onlar bu kadarını bile haketmemişlerdi. Huysuz zengin mezarında ters dönmüştür herhalde...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.