4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
58,4 TL
80,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 05 Mart - 10 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Vahiy Kitapları Kitap Açıklaması


William Blake (1757-1827) on sekizinci yüzyıl edebiyat ve sanat dünyası içinde kendine özgü bir yere sahip. Vizyoner kişiliği, mistik dünya görüşü, vahyi (prophecy) ön plana çıkartan sanat anlayışı, yarattığı kurgusal-mitolojik dünya, sanatını görsellik içinde sunuşu, insanın özündeki yaratıcı tahayyüle vurguda bulunuşu, rasyonalist-materyalist anlayışa karşı çıkışı, geleneksel din ve devlet algısını reddetmesi hep Blake'in özgün konumunu pekiştiren özellikleridir.

Bu kitapta, Blake'in 1789-1795 yılları arasında meydana getirdiği toplam sekiz çalışmasının çevirileri tıpkıbasımlarıyla birlikte yer alıyor. Bu çalışmalar, Blake'in Illuminated Prophetic Books (RenklendirilmişVahiy Kitapları) olarak nitelendirilen eserleridir. Burada Blake, kendi geliştirdiği renklendirilmiş gravür baskı tekniğini kullanarak yaratıcı-vizyoner hayal gücünü önemli yapıtlara dönüştürmüştür. Bu şiirleri çevirirken, Türkçenin ifade zenginliğinden olabildiğince yararlanmaya, destansı-mistik havayı kendi dilimizde de yakalamaya çaba gösterilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pinhan Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hayati Roman 10-02-2015
Anarşizm öncesi bir anarşist

William Blake (1757-1827) yaşamı boyunca eserleri anlaşılamamış, öldükten sonra uzun bir süre unutulmuş, kıymeti ancak 20. yüzyılda bilinmiş, dünya sanat tarihinin en ilginç ve önemli isimlerinden. Türkçede özellikle Tozan Alkan ve Selahattin Özpalabıyıklar'ın çevirileri değişik yayınevlerince yayımlanmıştı. Pinhan Yayıncılık, çıtayı biraz daha yükseltiyor: Blake'in kendi bulduğu teknik ile ürettiği gravürlerin tıpkı basımlarının bulunduğu, renkli, kuşe kağıda özenli bir baskı ile önemli bir boşluğu dolduruyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%80
%20
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.11.2020

Kitap Hk.

Şahane bir kitap. İllustrasyon ve edebiyat işbirliğine nefis bir örnek

28.06.2020

Destan

Gelecekte yazılması beklenen bir kitaba birdenbire rastlamak gibi.

05.02.2019

Kitap oldukça iyi

Kitabı oldukça beğendim gerek kapağı gerekse sayfa kalitesini çok beğendim ve Kargo fena değil ama daha iyi olmalı hızlı olmalı kaanatimce

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.