Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Vadideki Zambak

Vadideki Zambak

Vadideki Zambak

8/10 - 12 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Can Yayınları , Dünya Klasikleri Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Vadideki Zambak, ilk yayımlanışında (1836) beklenen ilgiyi görmemiş, Balzac'ın en az satan kitaplarından biri olmuştu. Oysa yazar, üzerinde en çok çalıştığı, en kusursuz, en büyük romanlarından birini yarattığı kanısındaydı. Zaman Balzac'ı haklı çıkardı: Vadideki Zambak, yazarın en sevilen, en çok okunan romanlarından biri oldu. Bu roman, on dokuzuncu yüzyıl Fransız yazınının iki büyük yöneliminin: Romantizm ile gerçekçilik akımının kavşak noktasında ortaya çıkar ve dünyanın en ünlü aşk romanlarından biri olarak gerçek yerini alır. Balzac, 'aşk' a derin bir gerçeklik kazandırırken, çağının toplumsal olgularını ve koşullarını yansıtmaya da büyük özen gösterir. Bu büyük yazarın baş yapıtlarından bir olan Vadideki Zambak'ı, değerli yazarımız Tahsin Yücel'in Türkçesiyle sunuyoruz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 245

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 296

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755101798


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Çeviri ve Roman

Bu kitabın çevirilerinde her zaman yazarın önüne geçen çevirmenler görüyorum. Bu eleştirilmesi gereken ayrı bir konu. Fakat bu kötü eleştiri dahi Balzac´ın eşsiz ve harika üslubundan ve zihin duygusundan fazla bir şey çalamamış.

Devinim diye bir kelime yok

Turkcede Devinim diye bir kelime yok, Uydurmacilik Tercumeleri bozuyor, Kitabin icinde Hic anlamadigim ve maya geldigini bazen cikarabildigim, bazen cikaramadigim cok sayida uydurma kelimeler var. Devinim en fecisi?
Turkiye Sokaklarinda Devinim diyen bir Insana rasladinizmi ? yada raslayacakmisiniz ?

9. Baskı

Kitabın 9. baskısının sırt kapağında yazarın ismi yanlış yazılmış. İlgililere.