3/5 - 2 Kişi Yorum Yap
57,15 TL
68,0 TL %16
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Mayıs - 20 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

VB.NET (Visual Basic.NET) Programlama Dili / Cilt 1 Kitap Açıklaması


Bu kitap, yeni nesil yazılım geliştirme platformu olan .NET teknolojisinin mimarisini ve tam anlamıyla nesne yönelimli bir dil olan VB.NET programlama dilini öğretmeyi amaçlamaktadır. Kitap, nitelikli konu seçimiyle, sade ve düzgün Türkçe kullanımıyla, her bölümün sonunda verdiği özet ve sorularla, gerçek projelerden alınmış örneklerle, yeni gelişmeleri de içeriyor olmasıyla gerek yeni öğrenen gerekse deneyimli uygulama geliştiriciler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı niteliğindedir.
Bu kitap konuları yaklaşımıyla üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Matematik-Bilgisayar, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi mühendislik dört yıllık lisans ve meslek yüksek okulu öğrencileri için de yararlı kaynak özelliğindedir.
Kitabımız aşağıda belirtildiği gibi iki cilt halinde düzenlenmiştir:
Cilt 1. Programlama İlkeleri ve Temel Kavramlar
OOP Kavram ve Yapıları / Visual Studio .NET / Veri Türleri / Değişkenler / Operatörler / Kontrol Deyimleri / Diziler / Koleksiyon Nesneleri / İstisnai Durum / Delegeler / Olaylar / Dosya Erişimi / Giriş-Çıkış İşlemleri / Windows Formları / UML.
Cilt 2. İleri Düzey Prog. ve Veritabanı Uygulamaları
ADO.NET Mimarisi / ADO.NET Bağlantılı Sınıflar / ADO.NET Bağlantısız Sınıflar / DataSet Nesne Türleri / DataAdapter / XML Uygulamaları / LINQ / DLINQ / XLINQ / Çöp Toplayıcı / Bellek Yönetimi / UML Tasarımı.Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Papatya Yayıncılık

 

Puanlamalar
%0
%50
%50
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.11.2010

Bilgilendirme ve içerik eksiği

Kitabı aldım. Emeğinize sağlık. OOP konusunda bir boşluğu gerçekten doldurmuş. Her bölüm kendi içinde kavramsal olarak iyi anlatılmış. Ancak, hemen hemen tüm örnekler hem çok kısa hem de sadece Console Application'la çalışılmış. VB.NET sadece console App.dan oluşmuyor. Anlatılanları basit de olsa örnek bir uygulamayla, iş mantığıyla baştan sona formlara bağlamayı veya çekmeyi de göstermek adım adım gitmek daha iyi olurdu. Herhangi basit bir projeyi baştan sona UML-OOP analizinden-form arayüzüne kadar anlatan bir kitap yıllardır henüz yok malesef. Bu konuda ilk kitabı yazan veya mevcut kitabına entegre edebilen gerçekten büyük bir iş başarmış olacak. Yıllardır programcılara sadece kavram bilgisi vermekle yetinildi. Gerçek Kullanım Bilgisi ya hiç yok ya da öğrenilenleri askıda bırakacak kadar az veya parça parça. Ya da püf noktaları verilmiyor. Gerçek hayatta kullanılan bir örneği baştan sona bir uygulama olarak göremedim ve sanırım göremeyeceğiz. Özellikle Konuyu (OOP'u ) bilenlere/kullanmış olanlara veya öğreticilere daha faydalı olabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.