29,95 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı Kitap Açıklaması

 

Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı'nda baskı, bir dış etken, insan eliyle oluşturulduğu ne denli bilinse de bir tür kıran gibi ortaya çıkar. Bizans'ta "resim-kırıcılık" diye adlandırılan baskı dönemi başlatılırken genç keşiş Andronikos'un kendi kendine sorduğu soru şudur: Birey olarak bu baskı karşısında, benimsemediğim, ama bana zorla benimsetilmek istenen bu yeni inanç karşısında ne yapmalıyım?


İnsan içerikleri, toplumdan topluma, dönemden döneme, çağdan çağa değişebiliyor. Bunların taşıdığı değerin saltık değil göreli olduğu, "Ada" ve "Tepe" öykülerinden oluşan "Uzun Sürmüş Bir Günün Akşamı"nda sürekli olarak altı çizilen bir düşünce. "Dutlar" ise Bizans'taki baskı ortamının çağdaş zaman dilimi içinde, iki ayrı zaman noktasında yeniden öykülenişi. "Ada" ve "Tepe"nin yazarı olarak Bilge Karasu'nun, dolaylı - dolaysız yoldan tanıklık ettiği bu yeni baskı dönemi sonunda, inanç konusunda bir karara varması, kendi öykülerini de karara bağlayışının öyküsü..


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.02.2021

Hikaye

Şiir gibi bir kitap. İnsanın iç yolculuğunu, tarihin farklı dönemlerinden geçerek anlatmış yazar.

16.10.2020

felsefe ve edebiyat

felsefi sorgulamalarıyla felsefe ve edebiyatı birleştiren bir kitap

02.06.2020

Kelimeler

Oruç Aruoba’yı okuduktan sonra felsefeye olan merakımın başlamasıyla çok geç tanıştığım bir yazardır. Sizlerden yıllar önce yaşayıp ölmüş birinin nasıl sizin içinizde yaşadığınız durumu bu kadar açıklayıcı anlattığına şaşıp kaldığınız bir yazar. İki ayrı bakış açısından oluşan öykü sizleri kendi hayatınızı sorgulamaya itiyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.