16,0 TL
Standart Teslimat : 24 Mayıs - 27 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Uzun Gölgeli Cüceler Kitap Açıklaması

 


"Düşmanlıklar bizi yok eder ama dostluklar yüceltir."

Ne diyeceğini bilemedi Selma. Artan'la evlenmesinin kendisine bir görev olarak verildiğini söyleyemezdi ki. İncik hanımın yeni sorusuyla toparlandı.

"Mustafa Kemal'in Latin harfleriyle yazılmış Türkçe kitabı da ilk kez bir Ermeni'nin elinde gördüğünü biliyor muydun?"

"Yooo ilk kez duyuyorum" karşılığını verdi Selma.

"Evet. Atatürk, Şam'da görev yapan madalyalı bir subay olan Agop'un elinde ilk kez Latin harfleriyle yazılmış Türkçe kitabı gördüğünde çok şaşırdığını anlatmış babama" dedi, İncik İğneciyan.

"Aslında ne kadar et ve tırnak gibiymişiz bir zamanlar" dedi Selma. "O günlere dönmememiz için hiçbir neden yok aslında."

Alin'in "uzun gölgeli cüceler" tanımlaması geldi aklına. "Uzun gölgeli cüceler olmasaydı belki iki toplum yeniden kaynaşmıştı" dedi içinden ama yeni bir tartışma açmamak için sustu.

Romanda, mesleğine ve kariyerine ölesiye tutkun ünlü sinema sanatçısı Selma'nın yolunun ASALA ile kesişmesiyle, tüm sahip olduklarından vazgeçerek örgütün izini sürmesi anlatılıyor.

Rolünü gerçek hayatta oynamaya devam ederek örgütün çökertilmesinde görev alan Selma, terörün çirkin ve karanlık yüzünü deşifre ederken, bin yıldır etle tırnak gibi yaşamış iki toplumun nasıl kan davasına sürüklendiğini de gözler önüne seriyor.

Sadece kariyerini değil özel hayatını da feda etmek zorunda kalan Selma'nın hikâyesine, platonik bir gönül yarası da eşlik ediyor.Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tanyeri Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.02.2015

Hakketiği ilgiyi görememiş..

Kitapçıda ilk gördüğümde kapağı dikkatimi çekmişti. Konusu ilgimi çeken bir konuydu ama karışık bir mesele olduğu için sıkıcı ve zor okunan bir şekilde yazıldığını tahmin ettiğim için almamıştım.. Sonra kitabı okuyan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım ve ne kadar önyargılı davrandığımı gördüm. Son derece karmaşık bir konu olmasına karşın inanılmaz akıcı yazılmıştı. Çok emek harcanarak ve uzun bir araştırma sonucu yazıldığı çok belli. Hem ASALA´nın doğuşu hem de bitirilişinin matematiksel kurgusu çok iyi yapılmış ve o dönemin panoraması da anlatılmış. Üstelik tutkulu bir aşk eşliğinde.. Daha ne olsun..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.