31,2 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Uzaklar Kitap Açıklaması

 


Ah! yollara çıkmak lazım şimdi...
Geride tükenmez krizler, nafile rutinler, virane ilişkiler bırakarak yelkenleri şişirmek lazım...
Doldurup bavula ertelenmiş coşkuları, rüzgarları sırtlamak, martıların peşine düşüp asfalt bilmez topraklara koşmak lazım...
Serseri bir şişede imzasız bir mektup olup meçhul kıyılara vurmak lazım...
Kış bastırdıkça baharın izini sürmek lazım...
Unutulmuş paslı bir hançer gibi çekilmek kınından ve yollara sürtündükçe yeniden bilenip ışımak lazım...
Ah! gökten yıldız yağıyordur oralarda; dallar hazdan kırılıyordur.
Şimdi uzaklarda olmak lazım...Sayfa Sayısı: 197

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.11.2010

Oturduğun yerden dünya turu!!!..

Can Dündar'a yürekten teşekkürler..
Her zaman yazdıkları keyifle okuyorum. Her zaman hayatın tüm renklerini ve tatlarını tek bir yazısında bie toplamayı başarabilen, içten ve samimi bir yazar olmuştur benim için..

Ancak Uzaklar daha bir özel daha bir tramisu tadında olmuş..
Birilerine hayatına bir mucizevi dokunuş vermek istiyorsanız ve arkadaşınız içten bir hediyeyi hakediyorsa.. ona Uzaklar'ı verin.. Ufkuna bir gökyüzü bırakmış olacaksınız..

24.11.2007

Hüzün ve uzaklar

Hüzün katmıştı bu kitap bana. Ben de gitmek istedim uzaklara. Okuyalı uzun zaman oluyor kitabı fakat ben hala uzaklarda kalakaldım. Kitabın bana uzakları anlatması dışında çok da süper bir etkisi olmadı. Bir olay örgüsü yok, ya da bir bilgi vermesi. Daha ziyade uzaktaki insanlar nedir, nasıl yaşarlar.. gibi bir kitap idi. Daha ziyade seyahat ile uğraşanlar okumalı bence. Biraz da duygusal şeyleri sevenlerin.

25.09.2006

Yine Uzaklar

Can Dündar’ın yazıları her zaman ayrı bir keyif vermiştir. Meraklıları bilir. Bu kitap da benzer şekilde oldukça keyifli bir okuma tecrübesi vaat ediyor potansiyel okuruna. 1990’ların sonları ile 2000’li yılların başında gittiği yerlerden izlenimlerini aktaran Dündar, gözlemlerini, duygularını, tarih yorumunu harmanlayarak okuyucusuna sunuyor. Dil ve tarz, Can Dündar’ın her zamanki alışkın olduğumuz hali. Yani, hafif, sade, lezzetli. Anlatılan mekanlar uzak, anlatım çok yakın ve tanıdık. Çok kısa zamanda bitebilecek bir kitap Uzaklar. Her Can Dündar meraklısına, her uzaklara özlem duyana, ve başını alışkın olduğu hayattan birkaç saatliğine de olsa kaldırıp etrafında neler olduğuna bakmak isteyenlere tavsiye ederim.      

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.