4/5 - 38 Kişi Yorum Yap, Kazan!
12,38 TL
16,5 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İnsanlardan nefret ettiğin anlamına gelmez bu, ne diye onlardan nefret edesin ki? Ne diye kendinden nefret edesin ki? Keşke insan türüne ait olmak, o dayanılmaz ve sağır edici gürültüyü de beraberinde getirmeseydi; keşke hayvanlar aleminden çıkıp aşılan o birkaç gülünç adımın bedeli, sözcüklerin, büyük tasarıların, büyük atılımların o dinmek bilmeyen hazımsızlığı olmasaydı!...Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Georges Perec ve Ücret Artışı Talebinde Bulunmak
Nafer Ermiş

Georges Perec, zor hedeflerin ve çelişkilerin yazarı olarak bilinir. Fransızca'nın en sık kullanılan harfi E'yi hiç kullanmadan üç yüz sayfalık bir roman yazmak, bu zor hedeflerden biridir ve o bunu büyük bir başarıyla gerçekleştirmiştir. Yaşam Kullanma Kılvauzu gibi iddialı bir adı olan geniş kapsamlı bir roman yazmaya girişmek de ancak ondan beklenebilecek bir cesaret örneğidir. Perec bu zor hedefini de dahiyane bir biçimde gerçekleştirilmiş, olağanüstü zengin hikayelerle ördüğü bu büyük roman, yayınlandığı günden itibaret tüm dünyada büyük ilgi ve hayranlıkla karşılanmıştır. Bir çok okurun Yaşam Kullanma Kılvauzu'nun olağanüstü yazarı olarak tanıdığı ve hemen hemen bütün eserleri dünyanın bir çok dillerine olduğu gibi Türkçeye de çevrilmiş olan Georges Perec'in yayınlanan son eseri de geçtiğimiz aylarda İmge Kitabevi Yayınları tarafı.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%70,3
%21,6
%5,4
%2,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.10.2019

.

Varoluş sancısını betimleyebilen ve sorgulatan müthiş bir yazar, müthiş bir eser

26.05.2019

Varolmanın gerektirdiklerine karşı duruştu "Uyuyan Adam" Toplumun insanlara dayattığı normallik algısına başkaldırıştı..

Kitaba ilk başladığınızda karşınızda duran adam hiçbir sorumluluğunu yerine getirmeyen, saatlerce yatağında uzanıp tavanını seyreden, yemek yemeyi bile zorunlulukla gerçekleştiren adeta yaşamayı unutmuş biri. Hayatı o kadar durağan ve sessiz ki kendimi uyuyan adamın yaşamında bir aksiyon olmasını beklerken buldum. Derken sayfaları çevirip ilerlediğimde aslında kilit noktanın bu durgunluk olduğunu fark ettim. Yaşamaktan zevk almayan hatta depresyonda gibi gözüken bu adamın toplumun hem bu kadar içinde hem de  nasıl fazlasıyla dışında oluşunu şaşkınlıkla okudum. Her gün gezdiği caddeleri, insanlarla aynı havayı soluduğu sokakları düşününce onun gayet sıradan biri olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak  hayır uyuyan adam bizden farklıydı. Hatta düşünüyorum da gerçekten o mu uyuyordu yoksa dünya hayatının  rutinlerine dalarak yaşamaya çalışan bizler mi??

03.02.2015

Perec tam bir usta!

Perec,insanın durum psikolojisini, kelimerin uyuşturucu etkisiyle bize sunuyor.Onun için kelimler birer puzzle parçası sanki.Ve puzzle tamamlanınca sanki o küçücük odada yatağın üzerindeki sizsiniz.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız