3,5/5 - 29 Kişi Yorum Yap
19,43 TL
29,0 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 16 Temmuz
Standart Teslimat : 17 - 21 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Gazeteci Defne Kaman hakkında ‘Neden Nükleer Enerji Değil?” yazısı nedeniyle soruşturma açılmıştır. Duruşmanın yapıldığı Kayseri’de Defne Kaman’a Türkiye’nin önemli çevre hukukçuları, gazeteciler, çevre ve hayvan hakları aktivistleri, STK temsilcileri destek vermektedir.

Kayseri’ye 13. yüzyılda hastaları müzikle tedavi eden bir şifahâne ve dünyanın ilk tıp okullarından birini yaptırtan Selçuklu kadın sultanı Gevher Nesibe’nin şehrin merkezindeki büstü gazeteci Defne Kaman şehre geldiği gün gizemli bir şekilde kaybolur. Duruşma sabahı yaşanan bir sürpriz gelişme sonrası bu kez Defne Kaman ortadan kaybolur. Gazeteci kadının Kapadokya’da bir sıcak hava balonunda görüldüğü haberi üzerine tüm dostları onu aramaya giderler.

Buket Uzuner, iklim değişikliğinin neden olduğu tabiat felaketlerinin sürdürülebilir temiz enerji çözümleriyle engelleneceğini savunan, hayvan, çocuk, kadın ve çevre hakları destekçisi kadın gazeteci Defne Kaman karakteriyle edebiyata bir iz düşüyor. Yazar, okuru binlerce yıllık kadim Kam  geleneğimizin insanı tabiattaki tüm diğer canlılarla eşit kabul eden özünü hatırlamaya davet ediyor.

“Hava, Buket Uzuner’den biyotik dengeleri bozulan gezegenimizde nefesimize nefes katacak çarpıcı bir iklim-kurgu romanı.”

- Serpil Oppermann -  EASLCE Başkanı (Avrupa Edebiyat, Kültür ve Çevre Çalışmaları Derneği)

“Buket Uzuner, [Tabiat Dörtlemesi] romanlarında bir eko-şaman gibi, Anadolu kültürü, mitoloji ve tarihten yararlanıp, günlük varoluşumuzla çevremizdeki dünyayı algılayışımız konusunda yüzleşmek için bir keşfe çıkıyor.”

- Pınar Batur, Vassar  - College, USA Ufuk Özdağ, Hacettepe Üniversitesi

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kapak Tasarım Lom Creative

Editör: İlknur Özdemir

 

 

Puanlamalar

%41,4
%37,9
%10,3
%0
%10,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.08.2019

Güncel ve tarih

Buket Uzuner;akıcı diliyle,güncel siyasal,toplumsal sorunları ve Anadolu geleneklerini yedirdiği “Hava” romanı;nükleer enerjiden,çocuk tacizlerine;kadın sorunundan,işlemeyen adalet sistemine,işsiz gazetecilerden,Kayseri yemeklerine kadar birçok konuyu ustalıkla işlemiş.

21.03.2019

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları

Merhabalar; Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları serisini çok beğendim. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

06.02.2019

Serinin 3. kİitabına ithafen

İlk ikisini okuduğum ve  sevdiğim bir yazar olan Buket UZUNER gene güzel bir roman yazmış. Zevk almadım diyemem. Ancak olay örgülerinde bazı yerlerde kopukluk olduğunu farkettim . ve diğerleri kadar beni etkilemedi. Gene de ilk ikisini okuyanlar için tavsiye edebileceğim güzel bir kitap olmuş...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.