4/5 - 27 Kişi Yorum Yap, Kazan!
8,45 TL
13,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Eşine az rastlanır üstün zekasıyla tanınmış, yenilmez İngiltere Kralı Sekizinci Henry ile değerli Kastilya prensi birkaç yıl önce ciddi şekilde bozuşmuşlardı. Bu işi görüşmek ve düzeltmek üzere o tarihte sözcü olarak Felemenk'e gitmiştim. Yanımda iş ve yol arkadaşı olarak eşsiz insan Cuthbert Tunstall vardı. Kral o sırada kendisine, herkesin alkışları arasında, Canterbury başpiskoposluğunu vermişti...


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2014


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 217

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%66,7
%18,5
%14,8
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.09.2019

Ütopyalar güzeldir :)

Felsefe okumuş ve ütopyalar üzerine yoğunlaşmış biri olarak kesinlikle okunması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bu basımının ilerleyen sayfalarında yazarın yaşamının, diğer ütopyalarla karşılaştırılmasının yapılması çok hoşuma gitti. Dini yaşama yoğunlaşmış yazarın belki ilk defa harika sosyalist bir düzen kurması bence zamanımızın din ve sosyal devleti karşı karşıya getiren yanlış sosyalizm algısını çok açık şekilde gösteriyor.

02.08.2019

UTOPIA THOMAS MORE

Okuması gayet keyifli bir kitap.Çok güzel düşünülmüş paranın ve şöhretin önemsiz olduğu,savaşların gereksizce olduğunu savaşmaktan çok barışı düşünmeyi aklı ve mantığı kullanmayı erdemli bir insanın nasıl olacağını içinde bulunduran bir kitap.İnceleme içinde güzel yararlı ama bazı yerlerine katılmıyorum.Tavsiye edilir..!

09.02.2016

geleceğe öngörü

More, yaşadığı karamsar bir toplumdan yola çıkarak geleceğinin mutlu adasını anlatmıştır. Kitap çok keyifli ve mutlaka okunması gerekli. Yaklaşık 500 yıl önceden sosyalizmi tasavvur etmiş, ilk sosyalist olmuştur. Saint Thoman More kesinlikle hayran kalınası bir kitap yazmış. Muhteşem..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız