76,3 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ustam ve Ben Kitap Açıklaması

 

İlk baskısı Doğan Kitap tarafından 2013 Aralık ayında yapılan kitap, Türkçeye “Omca A. Korugan” tafından çevilmiştir. Kapak tasarımı “Uğurcan Ataoğlu”, Kapak grafik tasarımı “Handan Tepe”, Dijital illustrasyon “Onur Aynagöz” bölüm illustrasyonu “Yiğit Karagöz” tarafından hazırlanmıştır.


Yolu İstanbul’a düşen bir fil bakıcısı olan Cihan, burada Mimar Sinan ile tanışır ve büyük mimarın çırağı olur. Mimar Sinan; Cihan ve fili Çota ile birlikte tarihin en muhteşem mimari eserini ortaya koyarlar.


Tarih, dostluk, entrika ve kıskançlık temalarının işlendiği kitap kısa zamanda Türkiye’de ve Dünya çapında büyük ilgi görmüştür.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 362

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Elif Şafak hikayesini kesinlikle çok güzel anlatıyor, keyifle dinletiyor. Ama işte ister sosyal bilimci deformasyonu diyelim ister dogmatik modernlik, ben roman okurken mütemadiyen o esas soruyu arıyorum – cevap değil soru, yanlış anlaşılmasın. Bu açıdan Ustam ve Ben'in merkezini teşhis etmek kolay değil. Derinden irdelenirse ilginç olma ihtimali olan sayısız tema geçip gidiyor, hiçbiri daha büyük bir bütüne tamamlanmıyor. Arzın merkezini bulamıyoruz.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.01.2021

Tavsiye

Ben çok etkilendim

09.08.2019

Yorumsavar

Uzun zamandır ara verdiğim Elif Şafak kitaplarına bu kitap ile başladım evet güzel bir anlatımdı ama yer yer beni sıktı. Kitaba başlar Çota’nın bu kadar aklımda ve kalbimde yer edeceğini tahmin bile etmezdim. Usta’nın ölümüne kadar olan süreçte sanki olay akışı biraz yavaş gibiydi ne zamanki ana karakter cinayet işlediğini sandı akış hızı aldı başını gitti.

07.12.2015

yazar

süper bir yazar

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.