3,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap, Kazan!
19,26 TL
29,63 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 21 Ekim
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

1930'lu yıllarda Moskova'da sıcak bir bahar günü… Günbatımına yakın saatlerde Şeytan, iyi giyimli ve yabancı görünümlü bir beyefendi kılığında şehre iner ve kendini kara büyü uzmanı Profesör Woland olarak tanıtır. Onun garip maiyetiyle birlikte gelişini, Sovyet başkentini kasıp kavuran bir dizi esrarengiz ve tekinsiz olay izler. Bulgakov 20. yüzyıl Rus edebiyatında çığır açan romanında, biri 1930'ların Moskova'sında, diğeri eski Kudüs'te geçen iki ayrı hikâye arasında baş döndürücü zikzaklar çizerek sürdürür anlatısını. Stalin rejiminin en karanlık günlerinde yazılan Usta ve Margarita, Sovyet yaşam tarzına yönelik keskin bir hiciv, dinsel bir alegori, komik bir fantezi olduğu kadar, dokunaklı bir aşk öyküsüdür de aynı zamanda. Bulgakov'un yaşamının son günlerine dek üzerinde çalıştığı roman, uzun süre yasaklanmış, yazarın ölümünden yıllar sonra, üstelik sansürlenmiş haliyle 1966'da yayımlanabilmiştir ancak.

 

 

 

Puanlamalar

%38,5
%7,7
%38,5
%7,7
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.09.2019

Ustasını yediğimin Margarita'sı

Okurken insanı dönemin Sovyet Rusya'sında dolaştığınızı hissettiren türden bir roman. Rusya'nın soğuk ve çorak sokaklarından Kudüs'ün sıcaktan kavrulan tepelerine de gidip geldiğiniz bir roman. Üstelik fantastik bir kovalamacanın içerisinde; biraz votka biraz masal ve işte Bulgakov.

25.06.2019

büyüleyici

üslup şöleninden kendimi alamadığım bir kitaptı :)

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız