4/5 - 12 Kişi Yorum Yap
24,79 TL
38,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 26 Ekim
Standart Teslimat : 27 - 02 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bütün hayatlar birbirine çıkar. Büyük bir şehrin kimi sahile kimi yokuşa çıkan yolları gibidir ömürler. Bizi birbirimize düğümleyen yollar, derken tam da bunu söyler Gavras Bey. Göçler, idamlar, istifalar, muhtıralar, öğrenci olayları, uçak kazaları, tanklar, yanılgılar, fedakârlıklar ve şarkılar içinde geçen bir yüzyılın Türkiyesi’nde, bir göçe direnen köklerin, ayrılığın, yoksulluğun, ölümün, direncin hikâyesini hatırlatıyor Unutursun. Hacı Gavras Karamanlı, Unutursun’un en uzun yaşayan kahramanı. Hayatının tüm dönemeçleri Bir Cihan Kafes’ten tanıdığımız ve hikâyeleri henüz bitmemiş bir ailenin üç kuşak kadınına çıkıyor. Birlikte geçirdikleri bir ömür içinde birbirleriyle kucaklaşamamış Samire, Yaşar ve Lorin’i ölümüyle kavuşturan bu yabancı kim?
Unutursun, aşk için giden, kalan ve ölenin hikâyesi biraz da...
İstanbul’un son gayrimüslimleri, esnaf dostları Aşkale’ye gitmesin diye vergi borcunu ödemek için para toplayan Müslüman komşular, asılan bir başvekilin güçlü karısı, müge çiçekleriyle bezeli altmışlı yılların Ankarası’nı yasa boğan uçak kazası, savaşlardan sağ çıkmış sıhhiyecilerin yorgunluğu, Kapadokya’nın yer altı kentleri, karlı Berlin, ana kucağı Ihlara, tangolar, ağıtlar ve elbette bir esinti gibi geçip giden Nariye’nin şarkısı... Hepsi birer yağmur damlası bu hikâyede. Hasan Dağı’nın ardında yaşananlar unutulmasın diye.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%66,7
%16,7
%0
%0
%16,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.04.2020

Eminim güzeldir

Okumak için sabırsızlandığım kitap, hangi kitabını okuduysam diğerini merakla bekledim , dili o kadar yalın ve akıcı ki alıp götürüyor

18.12.2019

ilki kadar güzel

Bir cihan kafesin devamı...İLki kadar güzel olmaz olmaz zannetmiştim ama yinede farklkı karakterleri işin içine sokarak hikayeyi bambaşka bir yere götürüp sonra bir noktada birleştirmeyi çok güzel başarmış sevgili iclal aydın.

05.05.2019

UNUTURSUN

''Bir Cihan Kafes'' adlı kitabın devamı olan ''Unutursun'' İclal Aydın'ın yalın ve sürükleyici anlatımı ile okuyucuyu yormadan,sıkmadan bir Türkiye tarihi kronolojisi de sunuyor . Kahramanlar ne kadar sıradan olsa da onların yaşadıkları,kaderleri ve bağları adeta bir film senaryosu tadında sunuluyor. ''Gidenin ardından kalanlara,sevip de kavuşamayanlara,kavuşup da yarım kalanlara,muradına eremeyenlere,hep yol gözleyenlere yani hepimize ithaf edilmiş bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.