4,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap, Kazan!
23,8 TL
34,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 18 Ekim
Standart Teslimat : 19 - 21 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Nermin Yıldırım'dan aşka, hayallere, aklın ve kalbin cilvelerine dair, çok acıklı, pek neşeli, rengârenk bir serüven…

"İnsan kalbini kaptırsa bile hiç değilse aklını korumalı!"

Size öyle bir hikâye anlatacağım ki, anlatacaklarım bittiğinde, öğrendiklerinizin bir kısmını unutmak isteyeceksiniz. Heyhat, hepimiz unutmayı becerecek kadar şanslı değiliz. Bazen hayatınızda tüm taşların yerli yerine oturduğunu, ömrünüzün kalanını birbirine geçmiş Lego parçaları arasında sessiz sedasız tamamlayacağınızı düşünürsünüz. Bu, evvela güven ve huzur duymanızı sağlar, sonra da sıkıntı. Ben sıkıntı safhasındaydım.

Aşk acısıyla boğuşan Feribe, acı veren tatlı hatıralarından kurtulmak için soluğu Mazi İmha Merkezi'nde alır. Ne var ki burada verilen unutma dersleri ve her hafta yapmak zorunda kaldığı ödevler, hayatını büsbütün allak bullak edecek, kahramanımız bir yandan sabık sevgilisini unutma yolunda ilerlerken bir yandan da aklının köşesinden bile geçmeyecek maceralara sürüklenecektir.

Kişisel ve toplumsal bellek ekseninde yazdığı romanlarla tanıdığımız Nermin Yıldırım'dan bu defa aşka, hayallere, aklın ve kalbin cilvelerine dair, çok acıklı, pek neşeli, rengârenk bir serüven…
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 271

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Aşk değil, hayat acısı
Hikmet Hükümenoğlu 10-04-2015


Aksini duymuş olabilirsiniz ama bana soracak olursanız, Nermin Yıldırım'ın yeni kitabı Unutma Dersleri bir "aşk acısı / mutsuz kadın" romanı değil. Kabul ediyorum, o gözle okuyup çok keyif almanız için hiçbir engel yok. Fakat Unutma Dersleri, bir terk edilmiş aşık manifestosundan çok daha fazlasını sunuyor okura. Sağ gösterip sol vuruyor..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%61,5
%38,5
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.03.2019

Unutma Dersleri

Bir insan bir dile böyle dans ettirebilir mi? İşte Nermin Yıldırım öyle yapıyor, kelimelerle oyun oynuyor, ama bunu çok satmak için değil, herkes okusun diye değil, derdini anlatmak için yapıyor. Çok güzel bir kitaptan sonra bir daha kitap okuyamam demiştim ta ki bu kitabı okuyana kadar. İnsanı rahatlatan, sanki biriyle dertleşiyormuş gibi samimi bir dille yazılmış çok güzel bir kitap.

15.03.2019

Ah bu şarkıların dili olsa

Nermin Yıldırım'ın sürükleyici müthiş bir dili var. Sıradan bir konuyu bile ele alış tarzı, kelime dağarcığı çok etkileyici. Romanlarında birden çok konuyu ele alması, kırmadan kendi düşüncesini yansıtma tarzı çok hoş.

10.02.2019

Unutma Dersleri

Nermin Yıldırım'ın "Unutma Dersleri" kitabı aşka, aşk acısına, unutmaya, hatırlamaya dair hem çok kederli, hem çok mizahi bir kitap. Romanda, Feribe aşk acısından kurtulmak ve unutmak için Mazi İmha Merkezi'ne gidiyor. MİM'deki unutma derslerinden sonra unutmak mümkün olacak mı? Yoksa unutmak dediğimiz şey, maziyle başa çıkmayı, onunla birlikte yaşamayı öğrenmekten mi geçiyor?Feribe'nin acısıyla ve kendisiyle dalga geçmesi, işaret ettiği şarkılar bir tür terapi gibi. Kitabın ilk sayfalarından itibaren Feribe'nin keskin acısını hissediyor ve hikâye boyunca yaşadığı her şeyden sonra, kitabın sonunda siz de onunla birlikte şifa buluyorsunuz. Yazarın dediği gibi "derinde her zaman daha başka, daha büyük bir yara vardı ve dünyaya dayanmak için evvela onu iyileştirmek lazımdı." "Ama hayatta kalmak, düştüğümüz dikenli bahçede kanayarak dolaşmak değil mi zaten?"Nermin Yıldırım'ın kitaplarını okuyunuz, okutunuz.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız