0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
16,8 TL
21,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 - 02 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bu çalışmanın amacı üniversite öğrencilerinin eğitimde teknoloji kullanımına ilişkin tutumlarının spor ve farklı değişkenler açısından incelenmesidir. Bu deneysel olmayan nicel çalışmadır ve çalışmanın örneklemini 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Atatürk Üniversitesi’nde öğrenim gören 489 kadın ve 398’i erkek olmak üzere toplam 887 üniversite öğrencisi oluşturmaktadır. Öğrencilerin teknoloji kullanımına ilişkin tutumlarını belirlemek için Yavuz (2005) tarafından geliştirilen “Teknoloji Tutum Ölçeği” uygulanmıştır. Çalışmada betimsel tarama modeli kullanılmıştır. Verilerin analizinde SPSS 21.00 istatistik programı kullanılmıştır. Demografik özelliklerin belirlenmesinde betimsel istatistik türlerinden biri olan frekans dağılımı ve iki bağımsız değişken ile teknoloji kullanımına karşı tutumları arasındaki ilişkiyi incelemek için kestirimsel istatistik türlerinden T testi, ikiden fazla değişken ile teknoloji kullanımına karşı tutumları arasındaki ilişkiyi incelemek için ise tek yönlü ANOVA testi kullanılmıştır. Değişkenler arasındaki fark 0,05 anlamlılık düzeyi esas alınarak yorumlanmıştır.

Elde edilen bulgulara göre bireylerin teknoloji kullanımına karşı tutumları ile cinsiyet, öğrenim gördükleri program türü, yaş, sınıf düzeyi, anne eğitim düzeyi, okul dışı zaman değerlendirme seçenekleri, spor yapma amacı ve spordaki gelişmeleri takip etme değişkenleri arasında anlamlı farklılık olduğu tespit edilmiştir. Bununla birlikte, bilgisayar sahibi olma durumu, öğrenim gördükleri bölüm, kişisel aylık gelir düzeyi, baba eğitim düzeyi, kaldıkları yer, okuldaki başarı durumu, spor yapma durumu, haftalık spor yapma süresi, spor seçiminde etkili olan faktörler, yapılan spor türü ve spor yapma süresi değişkenleri arasında anlamlı farklılık olmadığı görülmüştür.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.