Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Umursamayan Kitap Açıklaması


İlginçlik yaşamın her anında var. Aynı duyguları, aynı olayları ilk insandan bugüne kim bilir, kaç kere kimler yaşadı ve yaşıyor. Ama her yaşanan, her insanı aynı şekilde etkilemiyor. Yani hepimiz aşık oluyoruz, kimi ölecek kadar seviyor, kimi delirecek kadar. Kimi de terk edecek kadar. Kimi biri ölünce, ölür gider, kimi yaşayarak ölür, kimi de ölene kadar yaşar işte. Damla ile en son konuşmamız çok tuhaftı. O kadar sevmiş ki Ali'yi, "Keşke ölseydi.' dedi. Sevmiş mi? Evet sevmiş, hasta bir düşünce ile sevmiş. Ailesinden kopup, bin bir insanla düşüp kalkmış bir transseksüelin, sağlıklı bir şekilde düşünmesini, davranmasını nasıl bekleyebiliriz ki? "Neden ölmesini istedin ki Damla, o kadar severken?'

"İşte bu!' dedi. "O kadar sevdim ki, artık benimle olmayıp başkalarıyla olacağını düşünmek beni çıldırtıyor.'

"Ya benimsin ya toprağın kıroluğu mu felsefen yani ?' Güldü. "Yok lan, kıyamam ama kendime de kıyamıyorum ki, onsuz nasıl yaşayacağım ?'

Bu kez ben güldüm, "Erdal Abi'nin beni gönderdiği psikiyatriste sende gelmelisin bence.'

"Gerçekten mi, işe yarıyor mu ?'

"Ne bilim oyalıyor işte. Unutmana yardım etmiyor ama fikri kabullenmeni sağlıyor sanırım. Herhalde herkeste etkisi farklıdır. Sende dene.'
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 107

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Milenyum Yayınları

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.12.2015

kitap üzerine

  ÿ"Endüstri devriminden sonra değişen Dünya insanı, benliğinin farkına vardı. Tüketim toplumunda insan, en önemli varlığın kendi olduğuna inandı.İnsan kendini değerli buldu.
  2000´li yıllardan bugüne, Psikolojinin de katkısıyla, kendini daha iyi anlamaya, kendini duymaya başlayan insan, artık sadece, ÿ"Ben Varım ÿ" dedi. Egosuna  kulak verdi.Hala böyle değil mi? Sosyal medya buna en güzel örnek. Hepimiz , düşünürün dediği gibi bir dakikalığına ünlü olmak peşindeyiz.Psikologlar için, depresyon öncesinin bir önceki şekli, bu. Sosyologlar içinse araştırmalarla bitmeyecek bir kaynakÿ; ÿ"Önemli olduğunu düşünen bireyin, yaşadığı ve yarattığı toplum.ÿ"
  ÿ"Umursamayanÿ" tamda bu noktada değer kazanıyor. Kadın kahramanımız Eda, kendini dünyanın merkezinde sandığı bir eşe ve işe sahipken, beklenmedik bir durumla karşılaşıyor. Birgün eşi Mehmet S. ölüyor.Bu durumu kldıramayan Eda, medya sektöründeki işinden ayrılıp,içine kapanıyor.Yada böylece kendini daha iyi tanımaya başlıyor da denilebilir.Eda, halkın içinden tuhaf olduğu düşünülen arkadaşlar edinir.Kimseyi umursamamaya başlar.Sadece kendi iç sesini dinler.Altı beynin sesidir, bu ses.Buzdağının görünmeyen fısıltıları.
  Rahatsızlık şudurÿ; standart hayatı yitirmek.Toplumda normal sayılan hayatı yakalayamayan Eda, bir psikiyatristte alır, soluğu.
Peki bu çözüm müdür? İşte bu, kitabı okuyarak anlayacağınız kısım.
   Gelelim olumsuz eleştirilerime. Bir kere roman kesinlikle daha uzun olmalıydı dedirten türden.
Birde merkata bırakan sonlardan yararlanılmış. Buda benim gibi çok meraklı insanları deli eder.Ben şahsım adına buna bir çözüm buldum,sanırım. Kitabı yeni sonlar hayal edip, içten içe tamamlayıp,mutlu oluyorum.ÿ"

ÿ"deliÿ"

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.