123,0 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Umberto Arte ile Sanat 4: Sanatçılar - Resim İncelemeleri - Mitoloji Kitap Açıklaması

 

“Dünyada yeterince tatsız şey var. Sanat neden güzel olmasın?”
Pierre Auguste Renoir

“Caravaggio’dan Aziz Petrus’a Söyleyemediklerimiz ve İtiraf Edemediklerimiz” ile başlayan benzersiz ve zihin açan bir sanat yolculuğuna var mısınız? O zaman buyurun.

Raphael’den Caravaggio’ya, Valentin de Boulogne’den El Greco’ya, Hieronymus Bosch’tan Rogier van der Weyden’e, Titian’dan Bruegel’e, Holbein’dan Carracci’ye, Rubens’ten, Domingo Valdivieso’e kadar birçok sanatçının konuya ilişkin resimleri ve detaylı incelemeleri.

Hz. İsa’nın Petrus’u havariliğe kabul edişinden başlayıp, son akşam yemeği, yargılanması, çarmıha gerilmesi, mezara konulması ve dirilişine kadar geçen sürenin detaylı analizi ve sanat tarihine yansımaları. Petrus ile Caravaggio’nun insani korkuları, söyleyemedikleri ve itiraf edemedikleri.

“Loki ve Çocuklarının İskandinav Mitolojisindeki Yeri”, dev yılan Jörmungandr, dev kurt Fenrir ve ölüm tanrıçası Hel’in Ragnarök’e giden yolda Thor, Odin ve Aesir’in kaderinde oynadıkları rol. İskandinav mitolojisindeki birçok karakterin başından geçen olaylar, hikâyeler, doğru bilinen yanlışlar.

Hollanda Altın Çağı’nın önemli isimlerinden Jan Steen’in janr (tür) resimlerinin detaylı incelenmesi, resimlerindeki şifreler, yaşamı, Rembrandt ile ortak yönleri ve diğer çağdaşları ile olan ilişkileri.

Pieter Bruegel’in Ölümün Zaferi adlı resminin detaylı incelemesi, veba salgını ekseninde şifrelerinin çözümü, kara ölüm dışında resmin oluşturulma sürecine etki eden diğer faktörler.

Empresyonizmin, Monet ile birlikte en önemli isimlerinden biri olan Renoir’nın yaşamı, sanatının ayırt edici özellikleri, eserlerinin detaylı incelemeleri, yaşadığı zorluklar, resimlerinde yer verdiği arkadaşları ve mekânlar.

17. yüzyıl Hollanda sanatının önemli isimlerinden Nicolaes Maes’in Dua Eden Yaşlı Kadın resminin incelemesi ve şifreleri. Van Gogh, Picasso, Lautrec, Paolo Veronese gibi birçok sanatçıya verilen referanslar ve eserlerinin eşzamanlı incelemesi.

Umberto Arte İle Sanat 4 sizleri tadı damağınızda kalacak, eşsiz ve zihin açan bir sanat yolculuğuna davet ediyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.12.2022

Başarılı bir çalışma

Yazarın diğer kitapları gibi, akıcı bir türkçe ve detaylar çok güzel, sanat öğrenme hevesiniz varsa kesinlikle alıp okuyun. detayları not alın ve sonra gidip bir müzeye bakış açınızın nasıl değiştiğini kontrol edin....

28.04.2022

Yazım Yanlışları

Bu kadar zevkle okuduğum bir “sanat” kitabı serisinin 4. cildinde hâlâ yazım yanlışları görmek can sıkıcı. Üslubu, hazırlayanın sürekli vurguladığı gibi, sohbet havasında olabilir. Amenna! Fakat yazım yanlışı…

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.