Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Haftalardır İngiltere çoksatanlar listesinin ilk beş sırasından hiç düşmeyen eğlenceli, duygu dolu bir kitap!
Avrupa'nın son elli yıllık geçmişi üzerine bilgece, duygu dolu ve son derece yalın bir roman.
"Annemin ölümünden iki yıl sonra babam göz alıcı, sarışın, Ukraynalı bir dula tutuldu. Babam seksen dört, kadın otuz altı yaşındaydı. Hayatlarımıza kabarık tüylü, pembe bir el bombası gibi düşerek bulanık suları karıştırdı, kabuk bağlayan anıların pisliğini gün yüzüne çıkararak ailenin hayaletlerinin canına okudu."
"Doğru mu duydum? Babamın kucağına oturuyor, babam da onun müthiş Botticelli göğüslerini okşuyor, öyle mi?"
"Olağanüstü bir ilk roman. Eğlenceli, duygulandıran, hafızanızda yer edecek karakterleriyle son derece ustaca anlatılmış." Penelope Lively
2005 Orange Edebiyat Ödülü finalisti!Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Galata

 

Puanlamalar

%0
%66,7
%0
%0
%33,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.04.2007

Traktör mü motor mu?

Biraz sıkıcı başlasa da sayfalar geçtikçe kendine bağlayan, sonunu merak ettiren bir kitap. Kitabı okurken Ukraynalı duldan çok adamdan nefret ettim. Kitabın İngilizce ismi olduğu gibi Türkçe'ye çevrilmiş. Ancak kanımca Türkçe'deki anlamını dikkate alarak "Ukrayna Motorlarının Kısa Tarihi" olarak çevrilse içeriğine cuk otururdu. Mutlaka okunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.